امروز جمعه 9 آبان 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 21 مرداد 1399

آغاز صید ماهیان گرمابی درون قفس در قیروکارزین

به گزارش سرویس شهرستان‌های خبرگزاری فارس از قیروکارزین، مهدی همتی با اشاره به اینکه طرح مذکور در استخر ذخیره آب کشاورزی یک کارآفرین از بخش افزر این شهرستان از دی ‌ماه سال پیش به‌ صورت آزمایشی اجرا شده است، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۵ تن ماهی از قفس‌های شناور در این استخر صید و روانه بازار شود.

وی افزود: در این طرح با ساخت چهار سکوی شناور ۱۴۴ مترمربعی و نصب تورهای مخصوص، قفس‌های مورد نیاز فراهم و بچه ماهی درون آن رهاسازی شده که ظرفیت هر قفس سه هزار قطعه بچه ماهی است.

مدیر جهاد کشاورزی فیروزآباد با بیان اینکه این شیوه از پرورش علاوه بر رفع مشکلات صید ماهی در استخرهای دومنظوره و عمیق، با استفاده از تجهیزات و مکانیزاسیون آبزی‌پروری موجب افزایش بهره‌وری تولید در واحد سطح می‌شود، بیان داشت: با این روند ارتقاء مدیریت پرورش ماهی و افزایش ظرفیت حیاتی تولید در استخر شده که به نحوی شاهد افزایش تولید تا ده برابر هستیم.

همتی ادامه داد: پرورش ماهی در قفس یکی از روش‌های آبزی‌پروری است که در سازمان شیلات ایران در اولویت توسعه آبزی‌پروری در منابع آب‌های طبیعی و نیمه‌طبیعی قرار دارد.

وی بیان داشت: ازاین‌رو با توجه به این موضوع پرورش ماهی درون قفس در استخر ذخیره آب کشاورزی در دستور کار تحقیق و ترویج مدیریت شیلات استان فارس و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین قرارگرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین اضافه کرد: به دنبال خشک‌سالی‌ گذشته، احداث استخرهایی با مساحت بیش از یک هکتار و عمق بیش از 10 متر در شهرستان قیروکارزین رونق داشته که با توجه به حجم آب این استخرها پرورش انبوه ماهی در آن میسر بوده اما با مشکل مهم و اساسی در صید از این استخرها مواجه بوده‌ایم.

همتی تاکید کرد: توسعه پرورش ماهی در قفس راهکاری مناسب برای کاهش مشکلات پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی است و می‌تواند جهش در تولید ماهی و مواد پروتئینی را رقم بزند.

انتهای پیام/ س

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها