امروز پنج شنبه 3 مهر 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 20 مرداد 1399

ارتش لبنان ورود یکی از سرکرد ه های آشوبگران را به پادگان های نظامی ممنوع کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جوزف عون» فرمانده ارتش لبنان طی دستوری به تمامی نهادهای نظامی این کشور، اعلام کرد که ورود «جرج نادر» سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان و خانواده وی به تمامی پادگان‌های نظامی لبنان ممنوع است.

در این دستور تاکید شده است که تمامی پادگان‌های ارتش به محض دریافت این دستور باید آن را اجرا کنند.

انفجار بندر بیروت در هفته گذشته بهانه‌ای به برخی طرف‌ها در لبنان داد تا طی دو روز گذشته (شنبه و یکشنبه) آشوب‌هایی در این کشور به راه بیندازند و کنترل ساختمان برخی وزارتخانه‌ها را برای ساعاتی به دست بگیرند.

بر اساس گزارش‌ها، ارتش لبنان یک اقدام کودتاوار هماهنگ میان حزب «القوات اللبنانیه» (وابسته به سمیر جعجع) و سرتیپ بازنشسته «جرج نادر» را به شکست کشاند و نیروهای ارتش (شنبه هفته جاری) آشوبگران لبنانی را که کنترل ساختمان وزارت خارجه را در دست گرفته بودند، از این ساختمان بیرون کردند.

شکست این گام کودتاوار اختلافات گسترده‌ای میان حزب القوت و جرج نادر ایجاد کرده است.

نادر در برابر خواست ارتش لبنان برای پس دادن ساختمان وزارت خارجه که در اصل به خاطر خسارت‌های زیاد ناشی از انفجار بندر بیروت تخلیه شده بود، عقب‌نشینی کرد و این عقب‌نشینی منجر به عصبانیت سران حزب القوات شد. آنها جرج نادر را به اخلال در توافق دوجانبه متهم کردند زیرا قرار بود وی ساختمان وزارت خارجه را به عنوان مقری برای آشوبگران و تحرکات آنها حفظ کند.

انتهای پیام/.

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها