امروز چهارشنبه 25 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 10 تير 1399

امدادرسانی جهادی ها به خانواده ای که با ماهی هزار تومان زندگی می کند فیلم

حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با افزایش قیمت‌ها و مشکلات اقتصادی که متاسفانه برای مردم ایجاد شده، گروه‌های جهادی و دانشجویان انقلابی سعی می‌کنند تا بیشتر حواسشان به مناطق محروم و نیازمندان باشد و در همین راستا اقدامات مختلفی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

* کمک به محرومان سیستان و بلوچستان توسط گروه جهادی شهیدسلیمانی

گروه جهادی شهیدسلیمانی متشکل از دانشجویان و نیروهای انقلابی یکی از گروه‌های جهادی است که در مناطق محروم سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کند و در حد توان خود خدمات خوبی هم به محرومان ارائه کرده است.

در همین راستا ایمان سرگزی فعال دانشجویی و عضو هئیت موسس گروه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره کمک‌های مومناه این گروه به نیازمندان در چند مرحله گفت: در مرحله اول با کمک خیرین تعداد ۶۰۰ بسته مواد ضدعفونی شامل دو عدد مایع دستشویی و وایتکس در حاشیه شهر زاهدان توزیع کردیم.

وی افزود: در مرحله دوم هم طرح توزیع بسته های بهداشتی را داشتیم و در شب شهادت امام موسی کاظم توزیع مواد ضد عفونی کننده در حاشیه شهر زاهدان انجام شد.

این فعال دانشجویی گفت: در مرحله سوم هم  ۳۰۰ بسته غذایی شامل مرغ، رب گوجه فرنگی، روغن، ماکارانی و سویا را در بین خانواده های حاشیه شهر زاهدان توزیع کردیم.

سرگزی افزود: در مرحله چهارم هم در شب بیست وسومین شب ماه مبارک رمضان و مصادف با سومین شب قدر طرح پخش ۴۰۰ بسته غذایی شامل ماکارانی، سویا، رب، روغن، نمک، قند و چای در مناطق محروم سیستان انجام شد.

عضو هئیت موسس گروه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:‌در مرحله پنچم نیز تعداد ۲۰۰بسته غذایی شامل رب روغن سویا در حاشیه شهر زاهدان پخش شد در این برنامه نیز سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان همکاری و هماهنگی های لازم را انجام داد که وظیفه خود می‌دانیم از این بزرگواران تقدیر وتشکر کنیم.

* خانواده‌ای که با ماهی ۳۰ هزار تومان زندگی می‌کند!

سرگزی در بخش دیگری، با اشاره به فعالیت‌های این گروه جهادی در مناطق محروم گفت: در یکی از برنامه‌های جهادی که به یکی از مناطق محروم سیستان و بلوچستان رفته بودیم در یکی از روستاها با مرد میانسالی آشنا شدیم که اوضاع درستی از لحاظ اقتصادی نداشت و به سختی زندگی خود را اداره می‌کرد.

سرگزی ادامه داد: این مرد در یک خانه کوچک و قدیمی زندگی می‌کرد. از او درباره وضعیت زندگی‌ و درآمدی که دارد، پرسیدم، گفت: « هوا اینجا خیلی گرم است، آب هم همواره قطع می‌شود.»

وی افزود: این مرد چوپان بود و از دام‌های مردم دیگر نگهداری می‌کرد و برای هر گوسفند هم در ماه هزار تومان می‌گرفت! یعنی برای سی راس گوسفندی که نگهداری می‌کرد سی هزارتومان دریافت می‌کرد!

این فعال دانشجویی تصریح کرد: این مرد حرف‌های زد که ما واقعا خجالت کشیدم و شرمنده شدیم از اینکه که چطور با این مبلغ کم زندگی می‌کند در حالی که حتی یارانه هم نداشت! این در حالی است که آقای روحانی می‌گوید کوچک شدن سفره مردم مهم نیست! البته این مرد سفره ای ندارد که کوچک شود.

 

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها