امروز پنج شنبه 3 مهر 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 21 مرداد 1399

انجام 3هزار و 560 مورد نمونه گیری تشخیص کرونا در گچساران

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران،  چهلمین و دومین جلسه ستاد مقابله با کرونا  به ریاست فرماندار و با حضور فرمانده سپاه، فرمانده نیروی انتظامی و دیگر روسای ادارات در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.

 در این نشست آرین غلامیان اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد 3هزار و 560 تست کرونا از بیماران  مبتلا و مشکوک به کرونا  تست دریافت شده است.

وی با بیان اینکه  شهروندان گچسارانی در سه مرحله غربالگری و ارزیابی شدند، گفت: در مرحله سوم  غربالگری  تعداد66هزار و  703نفر  افراد بالای 15 سال سن  ارزیابی شدند.

 وی ادامه داد: همچنین از زمان شیوع ویروس کرونا در مرحله نخست تعداد ۱۰۸هزار و ۳۷نفر، در مرحله دوم ۹۱هزار و ۲۳۱نفر غربالگری شدند.

 غلامیان  با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا  تاکنون تعداد 869 مورد از نظر ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان مثبت  اعلام شده است، ابراز کرد: از مجموع این تعداد460نفر آقا  و تعداد 404 نفر خانم در سطح شهرستان به این ویروس مبتلا شده اند.

وی تصریح کرد: از مجموع 869 مورد مبتلا به ویروس کرونا تعداد83نفر در مناطق  روستایی و تعداد 787 بیمار مبتلا به کرونا در سطح شهر شناسایی شده‌اند.

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران  ادامه داد: هم اکنون  32 بیمار و مشکوک به کرونا در بیمارستان های شهید رجایی و نفت گچساران بستری هستند که از این مجموع 23 بیمار در بیمارستان شهید رجایی و 9 بیمار در بیمارستان نفت بستری هستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر چهار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش آی.سی.یو بیمارستان شهید رجایی بستری هستند.

 غلامیان با اشاره به اینکه با توجه به اعمال محدودیت‌ها و سختیگری‌هایی که صورت گرفت روند مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یافته است، گفت: در حال حاضر وضعیت شهرستان گچساران  همچنان قرمز است.

 انتهای پیام/82031

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها