امروز پنج شنبه 3 مهر 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 21 مرداد 1399

ایجاد فرصت شغلی برای زنان خودپرست دارابی

لیلا خائفی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس شهرستانهای فارس در داراب اظهار داشت: کمک بلاعوض برای تعمیر و بازسازی مسکن همچنین تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی در شهر و روستاها از خدماتی است که به خانواده‌های دارای سه فرزند معلول تعلق می‌گیرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان داراب بیان کرد: جهت ساخت مسکن نیز خانواده‌های دارای دو معلول در روستا ، ۳۴ میلیون تومان و در شهر ۶۲ میلیون تومان کمک هزینه دریافت می‌کنند البته تامین زمین به عهده مددجو است و بهزیستی هزینه ساخت را ارائه می‌کند.

وی اظهار داشت: رایگان بودن انشعابات آب، برق و گاز نیز از خدماتی که به زنان سرپرست خانوار دارای سه فرزند معلول ارائه می‌شود.

خائفی خاطرنشان کرد: جهت اشتغال معلولان روستایی،صندوق خُرد محلی ایجاد شده که سرمایه‌گذاری اولیه هر نفر یک میلیون تومان و مساعدت بهزیستی فعالیت می‌کند.
 
 رئیس اداره بهزیستی داراب گفت: هم‌اکنون مجوز یک صندوق به شهرستان داراب ارائه شده که در بخش فسارود فعالیت می‌کند اما با مشارکت خیرین توسعه آنها در دست اقدام است.

 خائفی با اشاره به اینکه به ازای هر ۴۵۰ نفر یک مرکز مثبت زندگی موقعیت فعال دارد، افزود: تاکنون ۱۴ متقاضی برای استقرار مراکز مثبت زندگی در داراب اعلام آمادگی کرده‌اند اما مجوز ۶ مرکز به ما ارائه شده که در سامانه ثبت و در هفته دولت راه‌اندازی می‌شود.

وی با تاکید بر تغییر نگرش نسبت به معتادان بهبودیافته گفت: در راستای بازگشت معتادان به اجتماع و زمینه‌سازی جهت گذران مناسب زندگی، برای بهبودیافتگان و همسران آنها زمینه اشتغال فراهم شده که در این زمینه بالاترین وام در سطح استان به داراب تعلق گرفته و  ۲۰ نفر وام ۵۰ میلیونی دریافت کرده‌اند.

 رئیس اداره بهزیستی داراب با اشاره به اقدامات فرهنگی ویژه معتادان بهبود یافته، خاطرنشان کرد:
کارهای فرهنگی در مدارس روستاها و سطح شهر با محوریت بازپروری معتادان، برپایی ۵۰ کارگاه آموزشی توانمندسازی جهت بهبودیافتگان و خانواده‌های آنها، مشاوره رایگان بخشی از خدماتی است که به بهبودیافتگان ارائه می‌شود.

 انتهای پیام/ س

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها