امروز دوشنبه 23 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398

برگزاری جشن ثبت جنگل های هیرکانی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس مازندران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، سیف‌الله فرزانه با اشاره به اهمیت شناخت مردم استان از جنگل‌های هیرکانی و ظرفیت‌های ثبت جهانی آن گفت: جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی با حضور مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هتل میزبان برگزار خواهد شد.

اوی افزود: رونمایی از لوح ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی، رونمایی از پوستر مستند، گزارش رویداد پرسبوک، مانور یگان‌های حفاظت میراث‌فرهنگی، منابع طبیعی و محیط زیست و اجرای موسیقی آیینی، بخش‌هایی از این مراسم خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران، با اشاره به اهمیت توجه به هنرهای معاصر در راستای معرفی این جنگل‌ها گفت: در حاشیه جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی گروهی از هنرمندان با اجرای طرحی در قالب هنرهای مفهومی به موضوع این جنگل‌ها می‌پردازند.

وی افزود: جنگل‌های هیرکانی یکی از مهم‌ترین موضوعات در رویداد بین المللی ساری ٢٠٢٢ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو خواهد بود و تلاش خواهیم کرد برنامه‌های مستمری در این خصوص داشته باشیم. 

فرزانه همچنین با اشاره به وجود ‌۶ لکه جنگل‌های هیرکانی در مازندران گفت: جنگل بولا در شهرستان ساری، جنگل واز در شهرستان نور، جنگل الیمستان در شهرستان آمل، حوزه ۴۵ و ۴۶ جنگل بخش کجور شهرستان نوشهر، جنگل خشکه‌داران شهرستان تنکابن و جنگل چهارباغ شهرستان چالوس در این پرونده، ثبت جهانی شد.

بعد از باغ عباس‌آباد بهشهر، جنگل‌های هیرکانی دومین میراث جهانی استان مازندران در یونسکو، به ثبت رسید.

انتهای پیام/۸۶۰۴۸/ج

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها