امروز چهارشنبه 22 مرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: یکشنبه 17 آذر 1398

بودجه 99 در میان حاشیه های بنزینی و انتخاباتی به مجلس رسید

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز یکشنبه 17 آذر در حالی لایحه بودجه 484 هزار میلیارد تومانی سال 99 را به مجلس آورده بود که نمایندگان انتقاداتی را موضوع اجرای سهمیه‌بندی بنزین و افزایش نرخ آن داشتند. 

* عدم استقبال نمایندگان مجلس از روحانی هنگام ورود رئیس‌جمهور به صحن پارلمان در حالی که فقط علی لاریجانی رئیس مجلس او را همراهی می‌کرد یکی از حواشی امروز پارلمان بود. 

* هنگامی که حسن روحانی برای بیان توضیحاتش درباره بودجه 99 به جایگاه هیات رئیسه فرا خوانده شد، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه خطاب به علیرضا رحیمی عضو هیات رئیسه مجلس و عضو فراکسیون امید و نماینده تهران گفت: آقای رحیمی از بنزین چه خبر؟.

* حضور تعداد زیادی از عکاسان و خبرنگاران برای پوشش سخنرانی حسن روحانی رئیس‌جمهور و احتمالا حواشی و انتقاداتی که نمایندگان به دلیل وضعیت اقتصادی اخیر کشور خواهند داشت در مجلس زیاد بود. به طوری حدود 30 نفر از ‌آنان پشت درب ورود به صحن پارلمان انتظار می‌کشیدند تا زنگ آغاز جلسه علنی نواخته شود. 

* حضور وزرای اطلاعات،‌نفت، فرهنگ، آموزش و  پرورش و مشاور حسن روحانی و رئیس‌ دفترش در پارلمان برای همراهی با حسن روحانی یکی دیگر از رخدادهای امروز مجلس بود.

* روحانی هنگامی که پشت تریبون قرار گرفت اعلام کرد همزمانی تقدیم لایحه بودجه 99 با شور و شعف ملت ایران و نمایندگان مجلس برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره مجلس را به فال نیک می‌گیریم. 

* رئیس جمهور در نشست امروز مجلس اعلام کرد که بودجه سال 99 ، بودجه ایستادگی و مقاومت است و بیش از 70 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی برای سال آتی در نظر  گرفته شده است.

* در گوشه‌ای از صحن پارلمان مجلدهای لایحه بودجه 99 روی یک میز چیده شده است تا نمایندگان بتوانند آن را مشاهده کنند. 

* رایزنی مخفیانه برخی نمایندگان مجلس با وزرا از پشت صندلی‌های دولتمردان از دیگر حواشی امروز پارلمان بود چرا که آنها نگران آن بودند که توسط عکاسان خبری شکار لحظه‌ها شوند. 

* برخی نمایندگان گمانه‌زنی می‌کردند که عدم پخش زنده تلویزیونی سخنرانی حسن روحانی از شبکه خبر به دلیل احتمال حجم زیاد انتقادات نمایندگان مجلس از رئیس جمهور باشد.

* رئیس جمهور در بخشی از سخنان خود اعلام کرد حامل خبری خوشی است مبنی بر اینکه روابط اقتصادی ایران با کشورهای همسایه نسبت به قبل بهبود بیشتری  پیدا کرده و همچنین مبادلات بازرگانی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، ترکیه و آذربایجان هم بهتر شده است. 

* هنگامی که روحانی در بخشی از اظهارات خود به موضوع رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد، احمدی لاشکی نماینده نوشهر و عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس ایستاد و به حسن روحانی درباره عدم اجرای رتبه‌بندی معلمان و اهمال دولت در این زمینه انتقاد کرد  اما همکارانش او را آرام کردند.

* حسن روحانی هنگامی که توضیحاتی را درباره لایحه بودجه سال آتی می‌داد اشاره‌ای به شبکه ملی اطلاعات کرد و گفت اخیرا مقام معظم رهبری دستوری درباره شبکه ملی اطلاعات داده‌اند که مردم ما در آینده‌ای نزدیک شرایط بهتری را درک خواهند کرد  هرچند که قرار است این موضوع در شورای عالی فضای مجازی بررسی شود. 

* گعده نمایندگان با برخی دیگر همکاران خود در صحن علنی مجلس مبنی بر اینکه چرا برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرده‌اند از دیگر حواشی امروز بود.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها