امروز دوشنبه 23 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398

تأکید بر نقش سازنده بانوان در جامعه در مراسم یادبود شهدای حله

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، امشب تالار مهتاب اهواز میزبان برگزاری مراسمی به نام و با یاد شهدای حادثه «حله» در دومین سالگرد این شهدای گرانقدر بود.

در این مراسم که با حضور خانواده معزز شهدای «حلّه»، جمعی از مسئولین و دانشجویان دانشگاه‌های خوزستان برگزار شد، ابتدا گروه نمایشی به کارگردانی مصطفی بوعذار روی صحنه رفت و به اجرای تئاتری با موضوع گرامیداشت یاد شهدا پرداخت.

شهدای حله باید در تاریخ انقلاب ثبت شوند

در ادامه محمد جوروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن خوشامدگویی به حاضران، اظهار کرد: این مراسم در جهت تکریم شهدا و به پاسداشت مقام شهدت برپا شده که میزبانی از خانواده شهدا در این مراسم برای ما مایه مباهات است.

وی افزود: از ابتدای انقلاب تا کنون، شهدای مکتبی با مکتب خاص و به صورت صنفی را در مقاطع مختلف داشته‌ایم که از جمله آن‌ها شهدای انقلاب اسلامی، شهدای 8 سال دفاع مقدس، شهدای محراب، شهدای مدافع حقیر و به نظر بنده مکتبی به نام شهدای حله نیز باید در تاریخ انقلاب ثبت شود.

جوروند گفت: این شهدا به عشق آقا اباعبدالله(ع) آن مسیر را طی کردند و این مکتب شهدای حله و این اندیشه باید در یادها باقی بماند.

نقش مهم زنان در جامعه

پس از وی، حجت‌الاسلام سیدعبدالنبی موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان، با اشاره به جایگاه والای شهدا در زمینه‌سازی برای حکومت جهانی امام عصر(عج) اظهار کرد: آن روز که حضرت سیدالشهدا(ع) از مدینه حرکت کردند، قطعا هدف‌شان از این حرکت تشکیل حکومت نبود و هدف والایی مدنظر داشتند؛ تمام امامان ما از ناحیه خدای متعال دستورالعملی دریافت کردند و نامه‌ای از پیامبر اکرم دریافت کرده بودند بجز امام حسین علیه السلام که نامه‌ای که دریافت کرد دو بخش داشت و یک بخش آن مختص واقعه کربلا بود.

وی افزود: امام حسین حادثه‌ای را رقم زدند که آن حادثه بستر حکومت جهانی امام زمان را فراهم کرد. چگونه می‌شود که در اربعین امام حسین اینگونه دل‌ها به هم گره می‌خورد.

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد گفت: هدف از زیارت، تنها زیارت امام معصوم نیست بلکه ائمه اهداف میانی هستند برای قرب به خداوند؛ این شهدایی که امشب در یادشان گرد آمده‌ایم، کسانی هستند که در راه رسیدن به قله اصلی و حکومت جهانی امام عصر هزینه و فدا شدند.

وی ادامه داد: دشمنان تلاش کردند با انفجارهای گوناگون این مسیر اربعین را خلوت کنند و اصلا داعش را برای مقابله با نظام اسلامی ما خلق کردند اما قدرت ایمان و اعتقاد شیعه همه تلاش‌های دشمن را خنثی کرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان عنوان کرد: آنقدر که خواهران در ساختن تاریخ نقش داشتند شاید مردان نقش نداشتند و نقش اول تربیت فرزند خواهران هستند‌. هیچ‌گاه نباید از اهمیت و تأثیر نقش بانوان در جامعه غافل شد.

همچنین در انتهای این مراسم عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید خوزستان در سخنانی بر تداوم چنین مراسماتی و گرامیداشت یاد شهدا تأکید کرد.

انتهای پیام

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها