امروز چهارشنبه 25 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 9 تير 1399

تازه ترین آمار کرونا در مازندران تعدادبیماران جدید همچنان 2رقمی و بیماران بستری 3رقمی

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، درحالی وارد پنجمین ماه از شیوع ویروس کرونا در مازندران می‌شویم که این استان روزهای زرد و قرمز کرونایی را تجربه کرده است.

طی روزهای گذشته براساس آمار ستاد ملی کرونا در استان تعداد بیماران بستری رو به افزایش بوده است.

باتوجه به هشدارهای داده شده همچنان تاکید بر استفاده از ماسک است ولی برخی این هشدارها را جدی نمی‌گیرند که این موضوع مطمئنا تبعات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: همین مدت تعداد ۵۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران  بیان کرد: هم اکنون ۲۷۳ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از شیوع بیماری کووید-۱۹، استفاده از وسایل حفاظت فردی همچون ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.

وی در پایان گفت: استفاده از ماسک مؤثرترین، کم‌هزینه‌ترین و راحت‌ترین روش برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا است.

انتهای پیام/86034/ی

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها