امروز سه شنبه 24 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398

تبادل دانشجو بین دانشگاه یزد با دانشگاه های اوکراین در مقاطع ارشد و دکتری

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، سرگی بور ویلیاک سفیر کشور اوکراین و دبیر سوم سفارت اولگ شات با حضور در دانشگاه یزد با رئیس این دانشگاه دیدار کرد.

قاسم برید لقمانی رئیس دانشگاه یزد در این دیدار اظهار داشت: دانشگاه یزد می‌تواند نه‌ تنها در زمینه زبان فارسی بلکه در دیگر رشته‌ها نیز در مقاطع ارشد و دکتری با دانشگاه‌های اوکراین تبادل دانشجو داشته باشد.

قاسم برید لقمانی با پیشنهاد تبادل بورس تحصیلی به دانشجویان در مقاطع ارشد و دکتری و تبادل اساتید برای فرصت مطالعاتی، خواستار بازدید هیئتی از دانشگاه یزد از دانشگاه‌های اوکراین و بالعکس به‌ منظور بررسی زمینه همکاری بین دانشگاه‌ها شد.

سرگی بور ویلیاک سفیر کشور اوکراین نیز در این دیدار با اشاره به پتانسیل‌های همکاری بین دانشگاه یزد و دانشگاه‌های اوکراین اظهار داشت: اوکراین در زمینه کشاورزی و صادرات محصولات و فرآورده‌های کشاورزی از جایگاه خاصی برخوردار است.

*اوکراین یکی از پنج کشور دنیا در تولید دستگاه‌های فضانوردی 

وی ادامه داد: کشور اوکراین یکی از پنج کشور دنیا است که مراحل تولید دستگاه‌های فضانوردی را دارد و در تولید مراحل کامل هواپیما، جزو ده کشور برتر دنیا محسوب می‌شود.

سرگی بور ویلیاک افزود: این کشور همچنین در بخش لیزر، سنتز هسته‌ای، ذوب‌آهن، کشتی‌سازی، بیوتکنولوژی و دامپزشکی نیز فعالیت‌های خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به بازدید شهردار یزد از شهر لووف بیان کرد: در دانشگاه لووف رشته زبان فارسی تدریس می‌شود و استادان و دانشجویان فعالی دارد و این دانشگاه برای همکاری مؤثر با دانشگاه یزد اعلام آمادگی کرده است.

سفیر کشور اوکراین در پایان خواستار بازدید هیئتی از نمایندگان دانشگاه یزد از دانشگاه اوکراین شد و خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه خواهرخواندگی شهر یزد و شهر لووف در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها