امروز چهارشنبه 22 مرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: یکشنبه 17 آذر 1398

تجهیز بیش از 2000 مدرسه در فارس به وسایل گرمایشی استاندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از وابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان فارس، علی عسکر نجفی در یکصدو سی و پنجمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان، گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان، طرح تأمین مسکن برای ۱۷۰ هزار تن از فرهنگیان در سطح کشور و استخدام ۱۰۰ هزار نیرو‌های حق‌التدریس تا پایان برنامه ششم توسعه که ۱۶ هزار تن از آن‌ها در سال جاری استخدام می‌شوند، از مهم‌ترین رویداد‌های آموزش‌وپرورش در روز‌های اخیر در سطح کشور بوده که موجب امیدواری و دلگرمی فرهنگیان شده است.

او افزود: برگزاری مسابقات قرآن رویداد بسیار مهمی است که طی سال‌های اخیر در سطح استان انجام‌شده که برای اجرای مطلوب آن و ایجاد و گسترش فرهنگ قرآنی در بین دانش آموزان و سایر اقشار جامعه نیازمند همکاری نهاد‌های مختلف در فارس هستیم.

نجفی ادامه داد: هم‌اکنون ۱۴۰ هزار دانش‌آموز در قالب بیش از ۱۱ هزار خودرو در سطح استان از سرویس مدارس استفاده می‌کنند و با توجه به تغییر نرخ بنزین، درزمینه ارائه خدمات سرویس دانش‌آموزی در سطح استان با مشکلاتی روبرو شده‌ایم که برای رفع این مشکلات نیز نیازمند همکاری سایر نهاد‌ها با آموزش‌وپرورش هستیم و در این زمینه فارس به عنوان استان پیشرو، از ابتدا پی گیر ایجاد تسهیلات لازم برای ارائه خدمات بهتر به دانش آموزان در سطح کشور بوده ایم.

او با اشاره به مصوبات قبلی شورای آموزش‌وپرورش فارس درزمینه تأمین سیستم گرمایشی استاندارد برای مدارس استان نیز گفت: هم‌اکنون ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی فاقد وسایل استاندارد گرمایشی در سطح استان شناسایی‌شده‌اند که با پی گیری انجام‌شده در این شورای و ورود جدی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین وسایل گرمایشی استاندارد برای این مدارس پیش‌بینی‌شده و تا پایان آذرماه جاری نیز این مدارس از وسایل گرمایشی استاندارد برخوردار می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همچنین با اشاره به مشکلات موجود در زمینه تأمین منابع لازم برای انشعابات مدارس استان، گفت: این موضوع در جلسه قبل شورای آموزش‌وپرورش مطرح و مقرر شد ۵۰ درصد اعتبارات موردنیاز آن توسط آموزش‌وپرورش و مابقی نیز از محل اعتبارات عمرانی استان تأمین شود که موجب رفع بخش عمده‌ای از مشکلات آموزش و پروش در این زمینه شد.

تأمین و توزیع شیر رایگان در مدرس مناطق حاشیه‌نشین شهر شیراز و شهرستان خرامه، تأمین منابع موردنیاز مدارس شبانه‌روزی از محل هدفمندی یارانه‌ها، تأمین منابع لازم برای رفع مشکلات مدارس استثنایی، رفع مشکلات مدارس فورگ و تأمین منابع لازم برای به سازی و نوسازی مدارس این منطقه از محل اعتبارات دولتی و خیرین مدرسه‌ساز و مشارکت ۵۰ درصدی بنیاد برکت، از دیگر مصوبات شورای آموزش‌وپرورش فارس بود که نجفی به آن‌ها اشاره کرد.

۲۱۰ هزار دانش‌آموز فارس از سرویس مدرسه استفاده می‌کنند

محسن کلاری رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس هم، گفت: حدود ۲۱۰ هزار دانش‌آموز در سراسر فارس از سرویس مدرسه استفاده می‌کنند که ۲۵ درصد دانش آموزان استان را تشکیل می‌دهند و از این تعداد ۱۲۳ هزار نفر در شهر شیراز هستند.

او با اشاره به استفاده ۸۷ هزار نفر از دانش آموزان سایر شهرستان‌های استان از سرویس مدرسه، گفت: در شهرستان مرودشت ۱۳ هزار و دویست دانش‌آموز برای تردد بین خانه و مدرسه از ۹۳۰ سرویس مدرسه استفاده می‌کنند که بیشترین آمار دانش‌آموز سرویسی را بعد از شیراز تشکیل می‌دهد و منطقه اِوَز نیز با ۳۵۰ دانش‌آموز کمترین آمار دانش‌آموز سرویسی را در سطح استان دارد.

کلاری با اشاره به آمار دانش‌آموزانی که از سرویس مدرسه استفاده می‌کنند، گفت: در دوره ابتدایی ۵۸ درصد، در دوره متوسطه اول ۲۳ درصد و در دوره متوسطه دوم نیز حدود ۱۴ درصد دانش آموزان استان از سرویس مدرسه استفاده می‌کنند و این آمار در دوره پیش‌دبستانی حدود ۳ درصد از دانش آموزان استان را تشکیل می‌دهد.

او بابیان اینکه حدود ۳۰ درصد سرویس مدارس توسط بانوان انجام می‌شود، گفت: ۴۶ درصد از رانندگان سرویس مدارس دارای مدرک زیر دیپلم، ۴۲ درصد دیپلم و ۱۴ صدم درصد نیز دانشجو هستند و علاوه بر این ۴۶۵ نفر از رانندگان سرویس مدارس دارای مدرک فوق‌دیپلم، ۶۶۵ نفر کارشناسی و ۴۳ نفر کارشناسی ارشد دارند و یک نفر نیز دانشجوی دکتراست.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس در ادامه گفت: سرویس مدرسه برای ما یک مدرسه سیار است و راننده نیز مربی این مدرسه است و با این دیدگاه می‌توان گفت تربیت به‌جای از مدرسه تا مدرسه، به از منزل تا منزل منتقل‌شده است.

او در تشریح وضعیت خودرو‌ها نیز، گفت: ۸۰ درصد خودرو‌های فعال در سرویس مدارس استان شخصی و ۲۰ درصد آن‌ها تاکسی هستند که ازاین‌بین ۷۰ درصد خودرو پراید، ۲۷ درصد پژو، یک درصد وَن و ۲ درصد نیز مینی‌بوس است.

کلاری همچنین با اشاره به آمار مسافت طی شده توسط سرویس مدارس برای ارائه خدمات به دانش آموزان در سطح شیراز، گفت: بر اساس آمار استخراجی که در سال جاری و با بهره‌گیری از GPS خودرو‌های سرویس مدارس شیراز به‌دست‌آمده، ۹۱ درصد دانش آموزان زیر ۱۰ کیلومتر و ۹ درصد دانش آموزان نیز بالای ۱۰ کیلومتر مسافت بین خانه تا مدرسه را به بهره‌گیری از سرویس مدرسه طی کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها