امروز جمعه 20 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 8 خرداد 1399

تخت به خوابگاه های دانشگاه فنی فارس افزوده می شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، در این مراسم که در دانشکده فنی و کشاورزی فسا برگزار شد، رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس اظهار داشت: خوابگاه دانشجویی دانشکده فنی و کشاورزی فسا در زمینی با زیربنای یکهزار متر مربع در دو طبقه ساخته می‌شود.

محمدجامعی با بیان اینکه اعتبار اولیه این طرح  دو میلیارد تومان است و با بهره‌برداری از این خوابگاه  100 دانشجو در آن اسکان می‌یابند, گفت: قرارداد ساخت این خوابگاه منعقد و پیمانکار نیز تجهیز کارگاه این پروژه را آغاز کرده که امیدواریم در مدت 18 ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با بیان اینکه ساخت خوابگاه یکی از ضرورت‌های مهم در این دانشگاه به شمار رفته و در راستای رفاه دانشجویان در دانشکده‌های فنی به عنوان یک اولویت دنبال می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ساخت خوابگاه در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای شهید باهنر و شهید رجایی شیراز و همچنین دانشکده‌های فنی شهرستان‌های لار، فیروزآباد و فسا در دست ساخت است.

وی بیان کرد: با بهره‌برداری از این خوابگاه‌ها بیش از یکهزار تخت خوابگاهی به تعداد  تخت‌های خوابگاهی 14 دانشکده فنی و حرفه‌ای استان فارس افزوده می‌شود.

جامعی افزود: در زمینه ساخت خوابگاه‌ها، حدود یک میلیارد تومان اعتبار برای ساخت خوابگاه دانشجویی لار که 15 سال بلاتکلیف مانده بود جذب شده است که امیدواریم امسال این خوابگاه نیز افتتاح شود.

رییس دانشگاه فنی وحرفه‌ای استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت آموزش‌های مهارتی اشاره و با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک دانشگاه کارآفرین است، افزود: مهارت‌آموزی امروز دیگر انتخاب نیست، بلکه الزام است، باید در مورد فرهنگ مهارت‌آموزی و گرایش دانش آموزان به سمت هنرستان‌ها بیشتر تلاش کرد.

جامعی تاکیدکرد: درخواست ما این است اقشار مختلف جامعه به خصوص ائمه جمعه و جماعات موضوع فرهنگ‌سازی آموزش‌های مهارتی را بیش از پیش در جامعه ترویج دهند تا خانواده‌ها ترغیب شوند فرزندان خود برای تبدیل شدن به یک نیروی ماهر و آچار به دست به سمت تحصیل دانشکده‌های فنی تشویق کنند.

امام جمعه‌ شهرستان فسا نیز در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه‌ها در ارتقاء سطح معرفتی جامعه و مهارت‌آموزی تاثیرگذارهستند اظهار داشت: یکی از این دانشگاه‌ها دانشگاه فنی و حرفه‌ای است که با آموزش‌های مهارتی تاثیر بسزایی در تربیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مهارت‌محور داشته است.

حجت‌الاسلام جمالی بیان کرد: تحصیل 14 هزار دانشجو در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان فارس نشان از اهمیت و علاقه دانشجویان به سمت تحصیل در رشته‌های مهارتی و مهارت آموزی است که ما نیز به سهم خود در نهادینه کردن و فرهنگ‌سازی آموزش‌های مهارتی تلاش می‌کنیم.

امام جمعه شهرستان فسا همچنین از خدمات کاووس زارع رئیس دانشکده فنی و کشاورزی شهرستان فسا قدردانی کرد و گفت: این دانشکده در کنار آموزش‌های علمی و مهارتی توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی داشته است.

فرماندار شهرستان فسا نیز با بیان اینکه آنچه برای آموزش هزینه کنیم سرمایه است، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید به لحاظ آموزشی توسعه‌های خوبی داده شده و علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌ها به راحتی می‌توانند در شهر و دیار خود به تحصیل بپردازند.

حسین آرگیو با اشاره به اهمیت آموزش‌های مهارتی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای تاکید کرد: دانشگاه‌ها باید به سمتی بروند که همانند دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارآفرین و نیروی ماهر تحویل جامعه دهند.

وی تاکیدکرد: باید امروز بجای مدرک دادن به دانشجو صلاحیت و اعتماد به نفس به او بدهیم، باید کار آفرینی آموزش داده شود تا فضای کسب و کار در جامعه شکل گیرد.

رییس دانشکده فنی و کشاورزی فسا نیز با قدردانی از حمایت‌های صورت گرفته در ساخت خوابگاه این دانشکده اظهار داشت: این خوابگاه یکی ازآرزوهای دیرینه دانشجویان بود که خوشبختانه با آغاز ساخت آن به سرانجام خوش ختم می‌شود و دانشجویان این دانشگاه نیازی به اسکان در خوابگاه‌های دیگر را ندارند.

کاووس زارع به رشته‌های دانشکده فنی و کشاورزی فسا اشاره کرد و گفت: این دانشکده در مقطع کاردانی، دارای رشته‌های برق صنعتی (الکتروتکنیک)، ساخت و تولید، ماشین ابزار، مکانیک ماشین‌های کشاورزی، فناوری تولیدات زراعی،فناوری تولیدات باغی،  تولید و بهره‌برداری گیاهان دارویی و معطر،تولید قارچ‌های خوراکی و تکنولوژی پرورش دام است

وی بیان کرد: همچنین رشته‌های کارشناسی این دانشکده شامل مهندسی برق(قدرت)،مهندسی ماشین‌های کشاورزی و مهندسی تولیدات گیاهی- زراعت است.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها