امروز جمعه 20 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 8 خرداد 1399

تقدیر عاملی از خدمات علی لاریجانی در سه دوره ریاست مجلس شورای اسلامی

 

 

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملیدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی خطاب به علی لاریجانی از زحمات وی در سه دوره ریاست مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد.

مشروح این پیام به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر علی لاریجانی
سلام علیکم
مجلس شورای اسلامی تجلی اراده مردم و رکن مهم قانونگذاری در کشور است و قانونگذاری مجلس در ایران با پیشاهنگی علمای دین و با هدف نفی سلطه گری و حاکمیت قوانین شرع مقدس با نهضت مشروطه ایجاد شده است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز این نهاد مهم در نظام مردم سالاری دینی در جایگاه حقیقی خود یعنی در راس امور قرار گرفت و تبلور اراده ملی شد و به حمدالله مجالس پس از پیروزی انقلاب تلاش های زیادی را برای تصویب قوانینی که منجر به گره گشایی از امور و تقویت استقلال کشور باشد داشته اند.
مجلس دهم نیز تلاش های موثری در برنامه ریزی برای پیشرفت و تقویت استقلال کشور داشت که جا دارد از نمایندگان محترم مردم در این دوره مجلس شورای اسلامی به ویژه هیئت رئیسه محترم و روسای کمیسیون های عضو در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکر ویژه داشته باشم.
کمیسیون های محترم فرهنگی، آموزش و تحقیقات و بهداشت و درمان و روسای محترم آن حضور سازنده و فعال در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شوراهای تخصصی داشتند و نسبت به مسائل اهتمام لازم را مبذول داشتند.
از نکات بارز و قابل توجه این مجلس و دو مجلس پیشتر حضور جنابعالی در جایگاه ریاست قوه مقننه بود که این حضور و تدابیر شما در اداره مجلس شورای اسلامی دلگرم کننده و قوام بخش فضای سازگاری، همدلی، عزت ملی و استقلال کشور بود.
جمهوری اسلامی ایران با هدایت های رهبری حکیم خود و به برکت خون شهیدان گرانقدر و جان فشانی های ایثارگران و خانواده های محترم ایشان مسیر رشد و پیشرفت را طی می کند و قطعا وجود مدیران کارآمدی نظیر جنابعالی که از صفات تدین و تعهد برخوردارید در حرکت رو به رشد انقلاب اسلامی سرمایه ای ارزشمند محسوب می شود. خاطره روزی را که با شهید و سردار جاودانه قاسم سلیمانی و دکتر فرهاد رهبر، رئیس وقت دانشگاه تهران در خدمت شما بودیم تا برای تاسیس شعبه دانشگاه تهران در لبنان همفکری کنیم، هرگز فراموش نمی کنم و در واقع سنخیت بین جنابعالی و سردار دلها شهید قاسم سلیمانی در کمک به ارتقاء علم و دانش و حل مناسب مسائل و مشکلات را فراموش نمی کنم.
همچنین در این سال ها شاهد حضور شما به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی و طی سال گذشته شاهد نقش آفرینی جنابعالی به عنوان نایب رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسات این شورا بودیم و ان شاءالله شاهد استمرار این حضور موثر به عنوان عضو حقیقی در شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهیم بود. اکنون که با حکمت و تدبیر مقام معظم رهبری به جایگاه مشاور امام المسلمین منصوب شده اید، اطمینان دارم که منشاء تدابیر و خدمات بزرگی خواهید بود.
از خدمات شما برادر ارجمند در سه دوره ریاست مجلس شورای اسلامی و توفیقات حاصله در این سنگر خدمتگزاری تشکر و قدردانی داشته باشم و دوام توفیقات روزافزون الهی شما را در خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی را از خداوند متعال خواستارم.
سعید رضا عاملی
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها