امروز چهارشنبه 14 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 16 آبان 1398

تولید یک میلیون تن انار در ایران

به گزارش خبرگزاری  فارس از نطنز، محمد علی طهماسبی عصر امروز در مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره انار بادرود اظهار داشت: کشور ایران به لحاظ تولید انار یکی از کشورهای پیشروی جهان بوده که با وجود بیش از 720 رقم مختلف تولیدی انار سالانه یک میلیون تن انار در ایران تولید می شود.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: موضوعی که سبب دغدغه کشاورزان شده، ضایعات انار است که عمده این ضایعات به خاطر کرم گلوگاه، آفتاب سوختگی و یخ‌زدگی است.

وی با بیان این‌که کرم گلوگاه انار که در کنار موضوعات دارویی، همت جمعی می‌طلبد و خود کشاورزان هم باید همکاری کنند، افزود: برای آفتاب سوختگی هم وزارت جهاد کشاورزی، تسهیلات مناسبی به کشاورزان ارائه می‌دهد که در این زمینه آماده ارائه تسهیلات هستیم.

طهماسبی با بیان این‌که برای پایین آمدن هزینه‌های جاری برای کشاورزان و عدم ریزش قیمت خرید انار توسط خریدار، باید تعاونی و اتحادیه‌هایی در منطقه تشکیل شود، بیان کرد: جهاد کشاورزی آمادگی دارد برای سیستم‌های نوین آبیاری، سایه‌بان، فرآوری محصولات، تسهیلات مناسبی را ارائه دهد.

فریبا رحمان‌پور، مشاور وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در امور بانوان و خانواده در ادامه جلسه با بیان این‌که اصالت و حفظ میراث ارزشمند و پاسداشت یاقوت سرخ کویر (انار)توسط مردمان نجیب و سخت‌کوش بادرود به خوبی حفظ شده است، خاطرنشان کرد: به زودی رب انار بادرود در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ثبت ملی شده و به نام این شهر خواهد شد.

انتهای پیام/63025/ج20/ر

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها