امروز سه شنبه 24 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: جمعه 24 آبان 1398

جای خالی آثار کاریکاتوریست یاسوجی روی بیلبوردهای شهر جهانی هستیم با دست خالی

امید سلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در یاسوج در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب و مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعالیت‌های هنری خود در رشته کاریکاتور اظهار کرد: کار هنری را از بچگی آغاز کردم و تاکنون آثار زیادی در این رشته هنری خلق کرده و در جشنواره‌های مختلفی شرکت کرده‌ام.

سلامی در پاسخ به این سوال که هم اکنون در رشته کاریکاتور در استان چند هنرمند فعال داریم از احسان گنجی و علی راست‌رو نام برد و گفت: آقای راست‌رو جوان 22 ساله‌ای است که کار اخیر او در جشنواره ضد جنگ صربستان دیپلم افتخار کسب کرد و از کسانی است که به نظر من در رشته خود در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و آقای احسان گنجی هم که دیگر نیازی به تعریف ندارد و برای همه در کشور فردی شناخته شده است.

 

این هنرمند رشته کاریکاتور در استان کهگیلویه و بویراحمد به محدودیت‌هایی که در کار هنری خود دارد اشاره کرد و گفت: هنوز هم کار را به وسیله قلم گوشی انجام می‌دهم و در حال حاضر تنها در حال جمع‌آوری ایده‌های خود هستم و هر زمان که بسترها آماده شد شروع به کار خواهم کرد.

وی به موفقیت‌های خود و حضوری که در محافل هنری و جشنواره‌ها داشته اشاره کرد و گفت: برگزیده اول جشنواره سراسری ققنوس هستم و رتبه سوم جشنواره ملی ترافیکاتور را با موضوع ترافیک به خود اختصاص دادم و همچنین در جشنواره داخلی خط 57 اول شدم و در جشنواره بلژیک یورو کارتوناله که یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های کاریکاتور دنیاست اثر من در کتاب این جشنواره چاپ شد.

سلامی زبان کاریکاتور را بسیار اثرگذار دانست و گفت: به دنبال این بودم که با موضوع آسیب‌های اجتماعی و پرداختن به این دست مشکلات آثار خود را با حمایت برخی نهادها و دستگاه‌ها روی بیلبوردهای شهر ببرم اما همکاری لازم را نکردند.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که چرا به غیر از آقایان راست‌رو و گنجی و شما در کاریکاتور هنرمند دیگری در استان نداریم اظهار کرد: مهم‌ترین دلیل این است که آدم‌های بی‌رغبت بیشتر وارد هنرستان‌های هنر می‌شوند و هر جا دانش‌آموزی نمره نیاورد سر از هنرستان‌های هنر در کشور و استان در می‌آورد در حالی که باید پذیرفته شدگان در این رشته‌ها ذوق و سلیقه هنری داشته باشند لذا باید این هنرستان‌ها مدیریت شوند و افراد علاقه‌مند را بپذیرند.

انتهای پیام/82009

 

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها