امروز جمعه 9 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: جمعه 17 آبان 1398

جشنواره برداشت چای ترش روستای quot علوه quot کارون برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کارون، جشنواره برداشت چای ترش روستای علوه امروز جمعه ۱۷ با حضور استاندار خوزستان،  مسوولان استانی و محلی و برگزار شد.

این جشنواره که از ساعات اولیه صبح تا غروب امروز ادامه داشت، با برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری همراه بود و مورد استقبال جمع زیادی از مردم و گردشگران قرار گرفت.

 

 

بنا بر این گزارش، چای ترش از فواید بسیار فوق العاده ای برای سلامتی برخوردار است و همچنین مصرف چای ترش برای جلوگیری از فشارخون، کاهش کلسترول و کاهش قند خون و حفظ سلامتی کبد مفید است.

در تاریخ کشت این چای ذکر شده که در سال ۱۳۷۷ زمانی که شخصی به نام ابوهاشم در سن ۶۵ سالگی دار فانی را وداع گفت، تولید چای در این روستا نیز بعد از چند دهه متوقف شد.

چند سالی از مرگ ابوهاشم گذشت که ابوعلی قصد کرد مجددا کشت چای ترش را در این روستا احیا کند اما تلاش های او برای یافتن بذر این چای بی نتیجه ماند، او به ذهنش خطور کرد که از همسر ابوهاشم که از بستگانش هست کمک بگیرد و از ایشان خواست تا اجازه دهد صندوق های وسایل مرحوم ابوهاشم را نگاه کند.

با زیر و رو کردن وسایل داخل صندوق های چوبی مرحوم ابوهاشم، چشم ابوعلی به پلاستیک کوچک گره خورده ای افتاد که سه دانه بذر از این چای داخل آن بود و آنها را در زمینی کنار رودخانه کارون بدون اینکه کسی اطلاع داشته باشد کشت کرد.

امروز در ۱۵ هکتار زمین و حتی در حیاط منازل اهالی روستای علوه هم چای ترش کشت می شود. در فصل پاییز گردشگران و علاقمندان گردشگری خوراکی به روستای علوه می روند و از طبیعت زیبا و میهمان نوازی مردم این روستا لذت می برند.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها