امروز چهارشنبه 30 مهر 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 20 مرداد 1399

خوزستان در حال رسیدن به مرز شکنندگی وضعیت سفید است

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: در چهار هفته اخیر مراجعات و بستری‌ها کاهش یافته است اما در طول پنج روز گذشته به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌ها با توجه به اعلام وضعیت سفید در استان، خوزستان در حال رسیدن به مرز شکستگی وضعیت فعلی است.

وی افزود: باید بیشتر مراقبت نماییم و تعداد ترخیصی‌های روزانه را افزایش داده و سیر نزولی خود را حفظ نماییم تا با مشکل مواجه نشویم.

استاندار خوزستان ضمن بیان آنکه در اهواز فقط در بیمارستان رازی بیمار کرونایی بستری می‌شود،گفت: شهرستان‌های دزفول، مسجدسلیمان، شوشتر و بهبهان باید مراقبت ویژه داشته باشند.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: در خصوص عزاداری‌های محرم پروتکل‌های بهداشتی از سوی ستاد ملی مشخص شده است در عین حال در زمینه روزهای تاسوعا و عاشورا نیز شیوه‌های مربوطه متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: در شهرستان کارون شیوه نامه‌های بهداشتی در عید غدیرخم رعایت نشد و این نوع موارد قابل پذیرش نیست و باید پیگیری شوند. در ماه محرم نیز موضوع از گستره وسیع‌تری برخوردار است و از امروز مسؤولان آمادگی داشته باشند تا در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها برخورد قهری صورت گیرد چرا که حفظ جان انسان ها از اوجب واجبات است.

غلامرضا شریعتی تصریح کرد: تا زمانی که واکسن تایید شده در دسترس عموم قرار گیرد محدودیت‌های اجتماعی بر اساس عقل سلیم و نظرات کارشناسان بهداشتی تنها راهکار تثبیت شده مقابله با این بیماری است.

وی بیان کرد: اعلام وضعیت سفید نباید موجب نادیده گرفتن خطر اوج گیری دوباره ویروس شود در غیر این صورت پیامدهای سهمگین آن همه ما را دچار خواهد کرد.

شریعتی اظهار کرد: در خصوص تولید و توزیع ماسک اداره کل بازرسی استانداری بر همه تولیدکنندگان ناظر تعیین کند و برای این امر هم میتوان از سمن‌های تخصصی کمک گرفت همچنین سازمان صمت نیز از واحدهای تولید ماسک و مواد بهداشتی حمایت نماید.

وی اذعان کرد: مدیریت بحران استانداری نیز در تامین مواد اولیه برای تولید ماسک اقدام نماید و به گمرک هم تاکید می‌شود مواد تولید ماسک را در اسرع وقت ترخیص کند.

شریعتی بیان کرد: بر اساس ارزیابی ستاد ملی کرونا استان خوزستان بهترین روند کاهشی ابتلا به کرونا در سطح کشور را دارد و به تصریح رئیس جمهور در خوزستان بیشترین تلاش صورت گرفته و بهترین نتیجه بدست آمده است و مجددا از مردم تقاضا می شود همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمایند.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها