امروز دوشنبه 23 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 8 خرداد 1399

خیز قزاقستان برای تبدیل شدن به قطب تولید مواد غذایی در جهان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، نشست هیات دولت قزاقستان به ریاست نخست وزیر این کشور با موضوع استفاده از تمام ظرفیت ها برای افزایش تولیدات کشاورزی برگزار گردید.

در این نشست اعلام شد که بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال در 22.5 میلیون هکتار زمین محصولات کشاورزی کشت خواهد شد.

بر اساس این گزارش و طبق برنامه برای غلات و حبوبات 15.2 میلیون هکتار، دانه‌های روغنی 3 میلیون هکتار، سبزیجات و خربزه و سیب زمینی 471.7 هزار هکتار، علوفه 3.7 میلیون هکتار، محصولات زراعی صنعتی 132.5 میلیون هکتار زمین در نظر گرفته شده است.

کشت محصولات زراعی در تمامی مناطق قزاقستان در حال اجرا است. در حال حاضر غلات و حبوبات در 9.6 میلیون هکتار (65 درصد از اراضی بیش‌بینی شده) ، دانه‌های روغنی در 2.3 میلیون هکتار (76 درصد) ، سبزیجات و خربزه و سیب زمینی در 400 هزار هکتار (85 درصد) ، چغندرقند در 20.5 هزار هکتار (93 درصد) و  پنبه در 118 هزار هکتار (100 درصد) کشت شده است.

در مناطق جنوبی و همچنین استان‌های آکتوبه و آتیرائو کارهای کشت در حال اتمام است.

«عسگر مامین» در این نشست مجازی گفت: بر اساس ارزیابی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد قزاقستان در برابر آمریکا، استرالیا، برزیل و آرژانتین کشوری با بیشترین پتانسیل در بخش کشاروزی محسوب می‌شود.

وی گفت: قزاقستان از ظرفیت‌های واقعی برای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های تولید مواد غذایی در جهان برخوردار است.

مامین در چارچوب برنامه افزایش فزاینده تولید محصولات کشاورزی دستوراتی را برای تولید مواد خام در دسترس و با کیفیت و همچنین افزایش بهره‌وری و تسریع انتقال تولید محصولات با ارزش افزوده بالا صادر کرد.

وی به عنوان مثال از امکان پذیر بودن این هدف به منطقه ترکستان این کشور اشاره کرد که در آنجا چشم اندازی جامعی برای افزایش 3 برابری تولید محصولات کشاورزی طی چهار سال وجود دارد.

طی این نشست تاکید شد که در چارچوب پشتیبانی دولتی به گسترش اراضی آبیاری شده بنگاه‌های بزرگ و متوسط کشاروزی با استفاده از فناوری‌های نوین آبیاری و همچنین افزایش حجم محصولات توجه ویژه داده می‌شود.

نخست وزیر قزاقستان وزارت کشاورزی و استانداری‌های این کشور را برای تهیه و تدوین کنسپسیون جامع برنامه توسعه کشاورزی با در نظر گرفتن ویژگی بخش کشاروزی بر اساس مناطق مختلف این کشور موظف کرد.

انتهای پیام/.

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها