امروز دوشنبه 23 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398

در روز اول ثبت نام انتخابات مجلس در خوزستان چه گذشت

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، بنا به دستور وزارت کشور ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از امروز ساعت ۸ صبح آغاز شد.

اهواز

در نخستین روز از ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی تا پایان زمان تعیین شده برای ثبت نام (۱۸ عصر) تعداد ۱۱ نفر از حوزه انتخابیه اهواز حضور خود را در انتخابات ثبت کردند.

بر همین اساس، تعداد ۷ الی ۸ نامزد انتخاباتی نیز به دلیل ناقص بودن  و یا به همراه نداشتن اصل مدارک ثبت‌نام آنها به روزهای دیگر موکول شد.

ماهشهر

پروسه ثبت نام از کاندیدای حضور در کرسی بهارستان، از صبح امروز در ستاد انتخاباتی حوزه انتخابی ماهشهر، بندرامام خمینی، چمران و امیدیه آغاز شد و در ساعت اول، چند کاندیدا برای انجام فرآیند ثبت‌نام به این محل مراجعه کردند.

سردار امیر حیات مقدم، استاندار اسبق خوزستان با حضور در فرمانداری بندر ماهشهر جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

مسجدسلیمان

از صبح امروز و با دستور وزیر کشور، پروسه ثبت‌نام از کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان آغاز شده است.

ساز و کاری مناسب و در شأن اصحاب رسانه برای پوشش خبری این رویداد مهم از سوی فرمانداری شهرستان پیش‌بینی نشده است.

با وجود تاکیدات مکرر مسئولین ارشد کشوری نسبت به اهمیت انتخابات پیش رو و لزوم برگزاری باشکوه این رویداد مهم،امیدواریم فرمانداری مسجدسلیمان هر چه زودتر بستر های لازم برای انعکاس مناسب خبرهای این رویداد بزرگ را فراهم آورد، این رخداد در حالی اتفاق افتاده که در دوره‌های پیشین با برنامه‌ریزی مناسب از سوی فرمانداری و صدور کارت‌های تردد برای خبرنگاران، این رویداد به شکل مناسب‌تری پوشش داده شد.

شوش

اولین داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شوش برای ثبت‌نام وارد ستاد انتخابات این شهرستان شوش شد.
بر همین اساس، سید جاسم ساعدی به عنوان اولین داوطلب در ستاد انتخاباتی حوزه شوش ثبت نام کرد، آمار روز نخست این حوزه هنوز به طور رسمی اعلام نشده است.

خرمشهر

شهرستان در خرمشهر نیز امروز شاهد مراجعه چند کاندیدا برای ثبت‌نام در این رخ داد ملی بود که تا این ساعت، پنج نامزد کار نام نویسی خود را با موفقیت به پایان رساندند.

مصطفی مطورزاده، حسین موتورچی، فاطمه عطشانی، کفاح مسعودی و جاسم بانویی پنج کاندیدی هستند که تمایل دارند از حوزه انتخابیه خرمشهر وارد بهارستان شوند.

آبادان

در آبادان نیز، معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان اظهار کرد:تا این لحظه ۷ نفر ازعزیزان شهروند ثبت نام کرده اند.

وی یادآور شد: درب فرمانداری به روی همه متقاضیان باز است و هر شهروندی که با در نظر گرفتن شرایط مورد نیاز، احساس توانایی در معرض انتخاب مردم قرار گرفتن را در وجود خود می‌بیند، می‌تواند در انتخابات ثبت نام کند.

رئیس حوزه انتخابیه یازدهمین دوره  مجلس شورای اسلامی شهرستان آبادان تصریح کرد: تجهیزات ما به گونه‌ای است که داوطلبین در کمترین زمان و معطلی می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

دزفول

در روز نخست نام‌نویسی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، شش داوطلب در ستاد انتخاباتی حضور یافتند.

پیش از ظهر روز یکشنبه ۱۰ آذر ماه هوشنگ عبداللهی بخشدار سابق شهیون به عنوان اولین داوطلب برای ثبت نام وارد ستاد انتخابات شهرستان دزفول شد.

همچنین پس از عبداللهی، عظیم سرافراز که سابقه عضویت در شورای اسلامی شهرستان دزفول را در سابقه خود دارد، برای ثبت نام به عنوان کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخاباتی شد و به علت کامل نبودن ندارک زمان ثبت نام او به زمان دیگری موکول شد.

ستاد انتخاباتی شهرستان دزفول تا پایان زمان نام نویسی روز اول، در مجموع پذیرای شش نفر از داوطلبین بود که فقط یک نفر از آنان موفق به ثبت نام نهایی شد و دیگر داوطلبین به دلیل کامل نبودن مدارک، ثبت نام خود را به  زمان دیگری موکول نمودند.

شوشتر و گتوند

در حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند تا این لحظه هیچ داوطلبی به محل ثبت نام مراجعه نکرده اما سید محمد سادات ابراهیمی نماینده دوره هفتم و هشتم این شهرستان ها، با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در تهران نامزد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خوزستان در این خصوص اظهار کرد: در ساعات اولیه امروز ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با کندی سرعت اینترنت مواجه شدیم که پس از رفع مشکل ثبت‌نام از داوطلبان در ۱۴  حوزه انتخابیه اصلی روال عادی خود را طی کرد.

ابوالحسن معماری با بیان اینکه تا ساعت ۱۶  امروز، ۳۱  داوطلب شرکت در انتخابات مجلس در سطح استان اقدام به ثبت نام کردند، گفت: نمایندگان هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها و حوزه‌های انتخاباتی که در محل ثبت نام حاضر هستند در رابطه با  نحوه ثبت نام، تحویل مدارک و ارسال آن‌ها بر اساس قانون نظارت خواهند کرد.

وی افزود: مدارک تحویل گرفته شده باید بر اساس قانون باشد و در صورت ناقص بودن مدارک افراد ثبت نام آنها انجام نمی‌شود.

معماری با اشاره به بند «الف» و «ب» تبصره چهار ماده ۲۹  قانون انتخابات، عنوان کرد: افرادی که از سمت‌های خود برای شرکت در انتخابات مجلس استعفا داده بودند، در کنار گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفای خود باید حکم کارگزینی جایگزین خود را که حداکثر باید بعد از یک ماه از قبول استعفای وی صادر شده باشد را نیز به همراه داشته باشند.

بر اساس این گزارش، فرآیند ثبت‌نام از کاندیدای حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز آغاز و داوطلبان  تا ۱۶ آذرماه جاری فرصت دارند تا با در دست داشتن مدارک لازم ثبت‌نام کنند، مدت زمان ثبت‌نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت است.

انتهای پیام/72013

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها