امروز چهارشنبه 25 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 9 تير 1399

دستگاه هوشمند مدیریت مصرف اکسیژن در شیراز ساخته شد

 به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز،  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن اعلام این خبر گفت: اکسیژن درمانی به عنوان یک روش مهم در درمان بیماری‌های خاص ریوی (حاد و مزمن) جایگاه ویژه ای دارد و این دستگاه با همت اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه، برای مدیریت میزان اکسیژن مصرفی در بیماران ریوی خاص طراحی و تولید شده است.

یونس قاسمی افزود: این دستگاه با پایش برخی علائم حیاتی بیمار، در صورت بروز اشکال در تحویل اکسیژن به بیمار، مراقبان را مطلع می کند و علاوه بر استفاده در بیمارستان، قابلیت استفاده در منزل بیمار را نیز دارد.

 یکی از سازندگان این دستگاه نیز با اشاره به کارآیی آن، اظهار کرد: در این روش اکسیژن با غلظت بالاتر از حد معمول( ۲۱درصد) برای بیمار تجویز می شود.

حسین پارسائی با بیان اینکه عیب بیشتر سیستم‌ها و روشهای موجود، پایین بودن راندمان  آنها است، افزود: طبق تحقیقات درصد قابل توجهی از اکسیژن موجود در سیلندر -در برخی موارد بیش از ۵۰ درصد- که باید اکسیژن مورد نیاز بیمار را تامین کند، به هدر می رود.

او ادامه داد: دستگاه هوشمند مدیریت مصرف اکسیژن به صورت  فعال، جریان اکسیژن را کنترل کرده و از هدر رفتن آن جلوگیری می کند و این روند، کاهش چشمگیر هزینه‌های تامین اکسیژن را به دنبال دارد.

 گفتنی است؛ دستگاه هوشمند مدیریت مصرف اکسیژن به سرپرستی حسین پارسائی و سید معصوم معصوم پور از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با حمایت مالی این دانشگاه به عنوان یک طرح فناورانه، طراحی و ساخته شده است.

انتهای پیام/ س

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها