امروز دوشنبه 23 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398

دوست داران طبیعت دست به کار شدند کشت گیاهان دارویی در 50 هکتار اراضی دیشموک تصاویرتصاویر

به گزارش خبرگزاری فارس از دیشموک در 50 هکتار از اراضی و کوه های بخش دیشموک گیاهان دارویی توسط دوستداران طبیعت به همت مناطبع طبیعی شهرستان کهگیلویه کشت می شود.

هدایت الله آویزش مسئول منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه گفت: از امروز تا پایان هفته جاری گیاهان دارویی آنغوزه و باریچه در 50 هکتار از اراضی منطقه گردکی بخش دیشموک توسط دوستداران طبیعت و موسسه زیست محیطی دل افروز کشت می شود.

وی افزود: با توجه به قابلیت و استعداد منطقه دیشموک در سنوات گذشته چیزی قریب به 200 هکتار گیاه دارویی کشت شده و هم اکنون با مشارکت خودجوش مردم میزان 50 هکتار از منطقه گردکی به زیر کشت گیاهانت دارویی آنغوزه و باریچه می رود.

مسئول منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه گفت: تاکنون گیاهانی همچون کرفس و مهلاب و آنغوزه کشت شده است.

وی افزود: مردم به این خودباری رسیدند که با مشارکت خودشان در این منطقه بکر و دست نخورده اقدام به کاشت گیاهان دارویی کنند که از همه نیروهای زحمت کش و عموم مردم بخش دیشموک نهایت تقدیر و تشکر به عمل می آید.

علی کریمی مسئول منابع طبیعی بخش دیشموک گفت: طبیعت دوستان دیشموکی به صورت خودجوش و همگام با اداره منابع طبیعی اقدام به کاشت گیاهان دارویی کردند.

وی افزود: نمایش بسیار عالی طبیعت دوستانه در بین علاقه مندان به طبیعت با کاشت گیاهان دارویی ایجاد شده است.

مسئول منابع طبیعی دیشموک هدف از کاشت گیاهان دارویی را بیان کرد و گفت: در این مقوله اهدافی همچون احیای دوباره طبیعت و مراتع و سوق دادن و تشویق مردم جهت کاشت گیاهان دارویی برای اشتغالزایی است.

گزارش از : وحید برومند

انتهای پیام/82009

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها