امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 10 تير 1399

دولت از واردات برنج خارجی جلوگیری کند ممانعت از واردات برنج طی ماه های مرداد تا آذر

علی کریمی‌فیروزجایی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اعلام اینکه مازندران به‌عنوان قطب تولید محصولات استراتژیک کشاورزی از جمله برنج از توانایی بالایی در تامین نیازهای غذایی کشور برخوردار است، اظهار کرد: سالانه بیش از یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تن محصول شلتوک و ۹۵۰هزار تن انواع برنج سفید که تامین کننده ۴۴ درصد نیاز داخلی است، در این استان تولید می‌شود.

*جولان واسطه‌ها و دلالان

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس یازدهم، جولان واسطه‌ها و دلالان و نیز عدم سیاست حمایتی دولت از برنج‌کاران را به‌عنوان مشکلات جدی زارعان این محصول برشمرد و یادآورشد: عدم سیاست قاطع دولت در حمایت از برنج‌کاران در سال‌های اخیر به کاهش انگیزه آنان در عرصه تولید منجر شده است.

*ممانعت از واردات برنج طی ماه‌های مرداد تا آذر

کریمی فیروزجایی از اتحاد نمایندگان شمالی خانه ملت در جلوگیری از واردات برنج خبرداد و افزود: نمایندگان شمال کشور از دولت می خواهند که از مرداد تا آذرماه هر ساله از واردات برنج خارجی به کشور ممانعت کند.

نماینده مردم بابل در مجلس یازدهم همچنین با انتقاد از افزایش بی‌رویه نهاده‌های زراعی و بالارفتن هزینه‌های کشت محصولات کشاورزی، گفت:  دولت باید با افزایش یارانه‌های حمایتی اقتصادی کردن محصولات استراتژیک کشاورزی را عملیاتی کند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج/و

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها