امروز چهارشنبه 22 مرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: یکشنبه 17 آذر 1398

دولت طبق قانون مصوب مجلس باید از واردات محصولات مشابه تولید داخل جلوگیری کند

شهاب‌الدین بی‌مقدار رئیس فراکسیون حمایت از صنعت قطعه‌سازی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره حمایت از تولید کشور، اظهار داشت: مجلس قانون لازم را در این باره تصویب کرده است تا کالایی که در داخل تولید می شود، مشابه آن نباید وارد شود، بنابراین دولت و وزارت صنعت باید به این قانون عمل کنند.

وی درباره تولید محصولات استراتژیک وارداتی در داخل کشور و تسریع در صدور مجوزهای لازم برای تولید آن‌ها افزود: مجلس قانون حمایت از تولیدات داخلی را تصویب کرده است تا مشکلات صنایع کشور حل شود و تولید رونق یابد. دولت باید صدور مجوزهای لازم را تسهیل و زیرساخت ها فراهم آورد.

بی مقدار در ادامه عنوان کرد: دولت به طور مستقیم نمی‌تواند نقدینگی صنایع را جبران کند و باید راه حل‌هایی برای این موضوع پیدا کند؛ چرا که در غیر این صورت تولید در کشور وارد رکود می‌شود.

رئیس فراکسیون حمایت از صنعت قطعه سازی کشور با دفاع از تولیدات صنایع فولادی کشور که در صنعت خودرو نیز کاربرد دارد، تاکید کرد: دولت باید از تولید محصولاتی نظیر نورد گرم که در صنایع دیگر نیز کاربرد دارد، حمایت کند و اجازه ندهد با واردات این محصولات به تولید آن خدشه وارد شود. در این زمینه نیاز به فرهنگ‌سازی جدی نیز احساس می‌شود تا از طریق آن مردم نیز از کالاهای تولید داخل حمایت کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها