امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 9 تير 1399

دولت و نهادهای نظارتی جلوی گرانی ها را بگیرند

توحید تقی‌زاده دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: تورم افسارگسیخته باعث کوچک تر شدن سفره اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه می‌شود و دولت و نهادهای نظارتی باید هرچه زودتر جلوی این گرانی ها را بگیرند.

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: افزایش بی رویه قیمت‌ها باعث ناامیدی و نارضایتی مردم و در صورت ادامه باعث افزایش بزهکاری اجتماعی می‌شود. دولت بجای اینکه همه کوتاهی های خود را گردن تحریم‌ها بیندازد، باید جلوی رشد بی رویه نقدینگی را به عنوان عامل اصلی این گرانی ها را بگیرد.

وی ادامه داد: اوج گرانی ها در حوزه های مسکن، خودرو، ارز و طلا مشهودتر است. افزایش قیمت در این حوزه ها به عنوان محرک گرانی در حوزه های دیگر است که این امر کاملا با سیاست های حمایتی خانواده مغایر است.

تقی‌زاده گفت: از دولت انتظار می رود بجای اتخاذ سیاست های تنبیه بازار با آماده سازی زمینه برای رقابت سالم و شفاف در بخش تولید به این گرانی ها پایان دهد.

این فعال دانشجویی گفت: با اتکا به توان داخلی و حمایت از بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ می توان در سال جهش تولید به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها