امروز چهارشنبه 22 مرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: یکشنبه 17 آذر 1398

دیدار دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران با مسعود سلیمانی ناکامی آمریکایی ها در جذب دانشمند ایرانی

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، اعضای بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با حضور در منزل مسعود سلیمانی دانشمند حوزه سلول‌های بنیادی، از این محقق برجسته کشور تجلیل کردند.

گفتنی است مسعود سلیمانی بعد از تحمل ۱۴ ماه اسارت در زندان‌های آمریکا به اتهام واهی، اخیرا با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان جمهوری اسلامی ایران آزاد شد و به ایران بازگشت.

این استاد برجسته دانشگاه در دیدار دانشجویان طی سخنانی با بیان شرایط سخت بازداشت‌گاه‌های آمریکا گفت: مسئولان امنیتی و قضایی آمریکا بیش از همه چیز تلاش داشتند با وعده اعطای تابعیت و پذیرش در بهترین دانشگاه‌ها من را از اصول خود برگردانند، حتی برای این کار تهدید کردند که اگر نپذیرم کاری می‌کنند تا دیگر تدریس و تحقیق را فراموش کنم.

وی همچنین با اشاره به وجهه و موقعیت خوب خود در بین زندانیان و گرویدن تعدادی از آنها به دین اسلام افزود: بعد از اینکه در پروژه جذب من ناکام ماندند تلاش کردند تا به هر نحو ممکن شخصیت من را بشکنند. ۱۴ ماه بازداشت موقت و وعده‌های آزادی مکرر و سپس نقض آن در همین راستا بود اما خوشبختانه با کمک خدا و محبت شما دانشجویان در همه این اهداف سرخورده و مغلوب شدند.

سلیمانی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از اقدام اخیر دانشجویان در رابطه با اعتراض به زندانی شدن خود با تجمع در برابر سفارت سوییس، این حرکت را نقطه عطفی در تصمیمات‌شان برای کارهای آینده خود دانستند.

لازم به ذکر است، دانشجویان به رسم یادبود تابلویی منقش به آیه «فاذا فرغت فانصب» به سلیمانی تقدیم کردند.

 

انتهای پیام/ 

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها