امروز دوشنبه 23 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398

رئیس جمهور مکزیک هیچ گونه مداخله خارجی را نمی پذیریم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس‌جمهور مکزیک روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که دولت وی عدالت را برای قربانیان جرایم سازماندهی شده اجرا خواهد کرد و هیچ‌گونه مداخله خارجی را نمی‌پذیرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس‌جمهور مکزیک با اشاره به وقوع خشونت‌های اخیر گروه‌های خلافکار و احتمال تلاش آمریکا برای مداخله در مکزیک تأکید کرد که به هیچ عنوان مداخله خارجی در امور داخلی این کشور را نمی‌پذیرد.

روز شنبه درگیری مسلحانه میان نیروهای امنیتی مکزیک و اعضای یک باند بزرگ قاچاق مواد مخدر به مرگ دستکم ۲۱ نفر منجر شده است.

وی سپس از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای حمایت از مکزیک در پی خشونت‌ گروههای کارتلی تصریح کرد که دولت مکزیک، چالش‌های امنیتی این کشور را مدیریت خواهد کرد.

باندهای قاچاق مواد مخدر یکی از معضلات بزرگ دولت مکزیک به شمار می‌آید و این کشور هنوز نتوانسته راه‌حلی برای مهار این بحران بیابد. ماه گذشته در جریان تیراندازی یک گروه قاچاقچی در مکزیک، ۶ کودک و ۳ زن کشته شدند. این حادثه با واکنش‌‌های گسترده داخلی و بین‌المللی روبرو شد و حتی موجب شد تا مقام‌های دولت آمریکا از احتمال مداخله نظامی در مکزیک برای دور کردن «تهدید» از مرزهای خود صحبت کنند.

اخیراً ترامپ در اقدامی اعلام کرد که کارتل‌های مکزیکی مواد مخدر را در فهرست سازمان‌های تروریستی کشورش قرار خواهد داد که واکنش منفی دولت مکزیک را به همراه داشت و تأکید کرد که به هیچ کشوری اجازه مداخله را نمی‌دهد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها