امروز سه شنبه 24 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 27 آبان 1398

رحمانی دستور تسریع در تخلیه کالاهای دپو شده در گمرک را دادیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رضا رحمانی وزیر صنعت‌،‌ معدن و تجارت پس از حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: امروز موضوع جلسه در این کمسیون بررسی وضعیت بازار و قیمت‌ها با حضور مسئولان اجرایی کشور بود. 

وی در مورد جزئیات مباحث مطرح شده در این نشست افزود: من و همکارانم در حوزه اصناف گزارشی را در این باره به مجلس ارائه کردیم که البته در این گزارش به وفور کالا و ذخیره و تامین آن اشاره کردیم که هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد.

رحمانی تصریح کرد: ما در زمینه مبدا تولید و واردات اجناس و کالاها در روزهای گذشته نشست‌های متعددی را برگزار کردیم به طوری که در بنادر دپوی اجناس وارداتی کاملا مشهود است و بر همین اساس تمهیداتی را در نظر گرفتیم که برای حمل آن کالاها تسریع صورت گیرد که البته اکثر آن کالاها ذخیره خواهند شد تا در آینده توزیع شود. 

وزیر صمت خاطرنشان کرد: در بحث نظارت و جلوگیری از تورم انتزاعی و عدم گرانی اجناس و کالاها و ایجاد فضای روانی خاص در جامعه اقداماتی صورت گرفته است که نباید این موضوع بر گرانی کالا تحمیل شود. 

وی گفت: سازمان تعزیرات، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی اقدامات بازدارنده خود را در نشست کمیسیون اقتصاد تشریح کردند ضمن اینکه اتحادیه‌های صنفی هم با تمامی امکانات خود پای کار آمدند و تمامی نیروهای خود را به کار گرفتند و بر همین اساس هم آنها می‌توانند از نیروهای سازمان‌های وزارت صمت هم استفاده کنند. 

رحمانی خاطرنشان کرد: تعزیرات و دادستانی و همچنین تشکل‌های صنفی و صنعتی مکمل افزایش نظارت‌ها بوده و در این زمینه نیز کمک‌حال این قضیه هستند همچنین با رایزنی‌های صورت گرفته قرار شد تا تعزیرات پروند‌ه‌های تشکیل شده را با سرعت بیشتری پیگیری کند. 

وزیر صمت خاطرنشان کرد: نباید عده‌ قلیلی در شرایط جدید کشور از وضعیت سوء استفاده کرده و گرانی ایجاد کنند. 

رحمانی گفت: در کنار افزایش نظارت‌ها، تکمیل سامانه‌های قبلی که در دستور کار بوده نیز دنبال خواهد شد به طوری که تکمیل سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبارها و دیگر امکانات جدید بکار گرفته نیز در دستور کار بوده و بر آن تاکید کرده‌ایم. 

وی گفت: امیدوارم با وجود تمامی تمهیدات در نظر گرفته شده کمترین مشکلی را در کشور داشته باشیم. 

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها