امروز چهارشنبه 14 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 16 آبان 1398

صنعت داروسازی ایران در سال اخیر راه صد ساله را پیموده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمدباقر ضیا شامگاه امروز در آئین نکوداشت  «محمد برزگر جلالی» که در سالن همایش فدک اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با وجود تمامی موانع موجود و در سایه تلاش و مجاهدت فعالان عرصه پزشکی و داروسازی، صنعت داروسازی کشور در حدود ۴۰ سال اخیر راه صد ساله را پیمود.

وی افزود: در اوایل انقلاب بسیاری از افراد تصور می‌کردند که استقلال و پیشرفت کشور در بسیاری از بخش‌های پزشکی و داروسازی امکان‌پذیر نخواهد بود.

رئیس انجمن داروسازی ایران تصریح کرد: خط بطلان کشیدن به باورِ عدم امکان کشور در تأمین نیازهای سلامتی و داروسازی، با ایثارگری و تلاش فعالان عرصه علم و ایمان امکان‌پذیر شد تا در این عرصه علاوه بر توانایی رفع مشکلات مهم خود به یکی از کشورهای مطرحی تبدیل شویم که در این دانش به پیشرفت‌های قابل توجهی نیز دست یافته است.

وی در ادامه با قدردانی از جایگاه والای علمی «محمد برزگر جلالی»، داروساز اردبیلی، بیان کرد: فلسفه آفرینش تنها عمل کردن به وظایف روزمره و رفع احتیاجات شخصی نبوده بلکه باید تمامی تلاش خود را در مسیر تاثیرگذاری مثبت در بین دیگر افراد جامعه به کار بست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در این آئین عنوان کرد: پاسداشت مقام علم و عالم و ارج نهادن به تلاش‌های آنان از تکالیف مهم موجود در آموزه‌های دینی است.

اخوان اکبری دانشمندان و فعالان عرصه علم را وارثان انبیا دانست و افزود: ترویج فرهنگ تجلیل و تکریم از فعالان علم و پژوهش وظیفه عمومی است.

به گفته وی، «محمد برزگر جلالی» علاوه بر تدریس در چندین رشته تخصصی داروسازی و ارائه و تدوین مقالات و پژوهش‌های بین‌المللی، بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ داروساز را در سطح کشور تربیت کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل این چهره بزرگ علمی را الگویی برای دانشجویان معرفی کرد و گفت: تعلق خاطر ایشان برای خدمتگزاری به کشور از جمله نکات بارزی است که در این شخصیت علمی و پژوهشی می‌توان یافت.

انتهای پیام/3463/612/ر

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها