امروز یکشنبه 4 آبان 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 20 مرداد 1399

طلا پیش به سوی 4000 دلار انتخابات آمریکا و واکسن کرونا می تواند جاده طلا را کج کند

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، طی هفته‌های گذشته قیمت طلا به قدری افزایش یافت که از سپتامبر 2011 به این ور بی‌سابقه بوده است. البته در چند روزی که گذشت برای نخستین بار قیمت طلا از 2000 دلار در هر اونس عبور کرد و کارشناسان می‌گویند ممکن است این روند ادامه پیدا کند. 

فرانک هولمز، مدیرعامل موسسه سرمایه گذاری یو اس گلوبال، می‌گوید: به سادگی می‌توان شاهد بود که قیمت طلا به 4 هزار دلار برسد. 

وی با اشاره به هزاران میلیارد دلاری که دولت آمریکا برای اجرای بسته‌های کمک اقتصادی در طول بحران کرونا به آن نیاز دارد، گفت: وزرای عضو گروه 20 و روسای بانک‌های مرکزی آنها شبیه یک کارتل و باند خلافکار در حال کار کردن با هم هستند و همه با هم پول چاپ می‌کنند. 

هولمز ادامه داد: ما هیچ وقت شاهد چنین حجمی از چاپ پول از سوی بانک‌های مرکزی کشورها با نرخ بهره صفر درصد نبوده‌ایم. 

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: نرخ بهره صفر باعث می‌شود که طلا به یک دارایی بسیار بسیار جذاب تبدیل شود.

یونگ یو ما، کارشناس ارشد سرمایه گذاری در موسسه بی ام او ولس، با صحبت‌های هولمز موافق است و می‌گوید: در حال حاضر عوامل زیادی از افزایش قیمت طلا در بازار جهانی حمایت می‌کند.

البته وی می‌گوید: دو اتفاق می‌تواند روند کنونی رشد قیمت طلا را دستخوش تغییر کند.

به اعتقاد این کارشناس بازار طلا، ما به شکل کاملا محتاطانه‌ای، به صورت استنتاجی عوامل مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهیم به خصوص آن که می‌دانیم دو عامل مهم پیش رو داریم که می‌تواند چشم انداز بازار طلا را تغییر دهد. یکی از این عوامل ساختن واکسن کرونا و دیگری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکاست. 

ما افزود: فکر می‌کنیم به خصوص ساخت واکسن کرونا پتانسیل آن را دارد تا برخی از عوامل مثبت را که هم اکنون در حال بالا بردن قیمت طلاست را دستخوش تغییر کند. 

کارشناسان می‌گویند: نتیجه انتخابات آمریکا هر چه که باشد طلا به آن واکنش خواهد داشت. پس از پیروزی ترامپ در انتخابات 2016 قیمت طلا 5 درصد رشد کرد. 

موسسه ثردبریج نیویورک، طی تحقیقی پیش بینی کرده است که ممکن است پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قیمت طلا تا 1600 دلار ریخته و دوباره برای سال آینده روندی افزایشی را در پیش گیرد. 

موسسه ریسینیتیو نیز می‌گوید: روند اتفاقات سیاسی در آمریکا ممکن است اوضاع بازارهای مالی در جهان را مختل کرده و به افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی منجر شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها