امروز چهارشنبه 22 مرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 23 تير 1399

عضو پارلمان عراق بر اهمیت واردات برق از ایران تاکید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «علی العبودی» عضو کمیته انرژی در پارلمان عراق  بر نقش مهم ایران در تولید یک سوم از حجم کل انرژی تولیدی این کشور تاکید کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، العبودی در اظهاراتی تلویزیونی گفت: «عراق در حال حاضر بیش از هجده هزار مگاوات برق تولید می‌کند، ۱۲۰۰ مگاوات برق از ایران وارد می‌کند و از طریق خطوط لوله گازی که از ایران می‌آید، ۵۲۰۰ مگاوات دیگر برق تولید می‌شود، آن وقت تصور کنید اگر واردات برق از ایران متوقف شود چه اتفاقی خواهد افتاد».

وی  اجرایی شدن قراردادهای شرکت آلمانی زیمنس و و شرکت آمریکایی جنرال الکتریک را که در دوره دولت‌های قبلی عراق به امضا رسیده است، دشوار خواند و گفت: «وزارت برق قادر به تامین حقوق کارکنان خود نیست چه برسد به اینکه بخواهد پول‌هایی را برای اجرایی شدن این قراردادها هزینه کند».

این عضو پارلمان عراق ادغام دو وزارتخانه برق و نفت عراق و تبدیل آن به وزارت انرژی را خواستار شد و گفت که این اقدام سردرگمی در تامین سوخت و مشکلات مالی مربوط به آن را پایان می‌دهد، چرا که در حال حاضر وزارت برق، بیش از 14 میلیارد دلار بدهکار  شرکت پخش محصولات نفتی است.

العبودی درباره کم شدن بودجه وزارت برق عراق گفت که این وزرتخانه 200 هزار کارمند دارد که خیلی از بودجه آن صرف پرداخت حقوق کارکنان می‌شود.

انتهای پیام/.

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها