امروز چهارشنبه 14 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 16 آبان 1398

علی عسکری درصد تجهیزات مورد نیاز صداوسیما تولید داخل است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، عبدالعلی علی‌عسکری در مراسم بهره‌برداری از ۲۰۵ طرح فنی صداوسیمای خراسان رضوی گفت: صدها شبکه ماهواره‌ای و هزاران شبکه اجتماعی و سایت‌های اینترنتی به جان افکار عمومی افتاده‌اند و در این میان نیروی قوی و تعیین‌کننده‌ای که در مقابل دشمن ایستاده رسانه ملی است.

رئیس سازمان صداوسیما افزود: جدی‌ترین محور و راهبرد دشمن جنگ رسانه‌ای بود ولی نتوانستند زهر خود را بریزند و سرداران و سربازان رسانه‌ای صداوسیما در برابر فتنه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها مقاومت کردند.

وی با اشاره به مزیت‌های استان خراسان رضوی در زمینه‌های مذهبی، جغرافیایی، اقلیمی و علمی‌گفت: صداوسیمای این استان، استعدادهای فوق‌العاده و نیروی انسانی توانمند و فاخری دارد و با وجود همه محدودیت‌ها موفق شده در زمینه زیرساختی و فنی گام‌های مؤثری بردارد.

علی عسکری با تقدیر از برنامه‌های تولیدی صداوسیمای خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد: مرکز صداوسیمای خراسان رضوی در زمینه محتوایی در ابعاد ملّی و جهانی نیز فعالانه‌تر تلاش کند.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به قابلیت مرکز صداوسیمای خراسان رضوی در زمینه ساخت برنامه‌های گفت‌وگو محور، مستند و فیلم و سریال گفت: این مرکز، برنامه‌هایی در قالب‌های مذکور برای شبکه‌های ملی تولید کرده که در آینده پخش می‌شود.

وی تهدیدات دشمن علیه کشور را «رسانه‌پایه» خواند و با تأکید بر اهمیت اقدامات صداوسیمای مراکز استان‌ها اظهار کرد: دشمنان ما برای تخریب اقتصاد کشور، کمر همّت بسته‌اند و این جنگ اقتصادی دشمن در صورتی مؤثر است که بتواند در عرصه جنگ روانی اثرگذار باشد و مقاومت مردم را سست و تخریب کند.

علی عسکری افزود: خوشبختانه صداوسیما موفق شده با برنامه‌های هوشمندانه و بصیرت‌افزا روحیه مقاومت و ایستادگی مردم را تقویت و فتنه‌های دشمن را در این زمینه شناسایی و خنثی کند.

رئیس سازمان صداوسیما تأکید کرد: تحت دیدگاه‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مقاومت در برابر نظام سلطه در داخل کشور و میان همفکران ما در منطقه تقویت شده است و به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران قدرتی منطقه‌ای و جهانی است.

تحریم منجر به خوداتکایی شد

رضا علیدادی، معاون توسعه و فناوری رسانه ملی نیز در این مراسم با بیان اینکه شرایط تحریم سبب شده خوداتکایی در کشور اتفاق بیفتد و نوآوری و خلاقیت شکل بگیرد، با اشاره به اینکه کشور ایران در رده شانزدهم توسعه علمی جهان قرار دارد، گفت: خوشبختانه در صداوسیما توسعه علم، منتج به تولید محصولات شده و هم‌اکنون ۸۵ درصد تجهیزات مورد نیاز صداوسیما اعم از سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تولید داخل است و فرستنده‌های سازمان نیز کاملاً بومی است.

قدردانی آیت‌الله علم‌الهدی از صداوسیما

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نیز در این مراسم با قدردانی از برنامه‌های مفید و مؤثر صداوسیما در ایام اربعین گفت: حرکت عظیم امسال که در کربلا اتفاق افتاد، بخش عمده‌اش مربوط به صداوسیما بود.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی افزود: صداوسیما با اطلاع‌رسانی صحیح باعث تشویق و تهییج دشمنان شد و چشم دشمنان را کور کرد، قبلاً در نماز جمعه مشهد از صداوسیما تشکر کرده‌ام و لازم می‌دانم تشکر خودم را دوباره تکرار کنم.

افزایش دو برابری اعتبارات صداوسیمای خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: با وجود اینکه اعتبارات خراسان رضوی در سال جاری 23 درصد افزایش داشته اما اعتبارات صداوسیمای استان حدوداً دو برابر افزایش یافته است.

علیرضا رزم‌حسینی افزود: زمین بازی از جنگ نظامی‌ به سمت جنگ اقتصادی و اجتماعی عوض شده و در این فرآیند هر کسی که رسانه داشته باشد می‌تواند به پیروزی دست یابد.

گفتنی است؛ این مراسم با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشکری استان خراسان رضوی در تالار رضوان مشهد واقع در مرکز صداوسیمای این استان برگزار شد.

در این مراسم، 205 طرح فنی صداوسیمای خراسان رضوی شامل پخش شبکه خراسان رضوی به‌صورت HD، پخش FM رادیوی سراسری زیارت در تهران، بجنورد و بیرجند، افتتاح 10 دستگاه فرستنده پرقدرت برای 10 شبکه رادیویی، احداث دو استودیوی تولید و پخش رادیوهای برون‌مرزی، نصب فرستنده پرقدرت چهارم دیجیتال و ارتقای فرستنده پرقدرت سوم دیجیتال و چند طرح دیگر به بهره‌برداری رسید.

شبکه تلویزیونی خراسان رضوی، نخستین شبکه استانی است که صاحب فناوری HD شده است و از این پس بیش از 55 درصد جمعیت استان می‌توانند برنامه‌های این شبکه را با فرمت HD تماشا کنند.

انتهای پیام/ 70051/ر

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها