امروز چهارشنبه 30 بهمن 1398

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 16 اسفند 1397

متفاوت ترین تئاتر سالهای اخیر ممسنی آماده اجرا رادیو ممسنی

متفاوت ترین تئاتر سالهای اخیر ممسنی آماده اجرا / رادیو‌ ممسنی

“خبر نورآباد”سرویس اجتماعی:چند سالی است که تئاتر به عنوان یک کالای فرهنگی در میان عموم مردم رشد یافته و با قرار گرفتن در کنار سینما، تماشاگران بسیاری را به سوی خود می‌خواند.

بر پایه مطالعات علمی ،هنر تئاتر می‌تواند تاثیرات روانی و اجتماعی مناسبی بر تربیت اقشار مختلف جامعه از کودکان تا بزرگسالان برای آینده‌ای بهتر داشته باشد.

حال در این دنیای سرشار از ابعاد هنری میتوان گریزی زد به آثاری که دقیقا در یک مرز مشترک بین کودکی و بزرگسالی قرار دارند و آن مرز مشترک، خاطره ها و تجربیات تلخ و شیرین افراد جامعه و تاثیر آن بر ابعاد زندگی شخصی و اجتماعی آنها در سنین مختلف میباشد.

تئاتر در شهرستان های ممسنی و رستم نیز در حال توسعه و پیشرف بوده و تاکنون کارهای زیادی برای اجرای عمومی در این دو شهرستان اکران شده اند.

اما بسیاری از این نمایشها حول محور طنز بوده و کمتر شاهد اجرای نمایشی با درون مایه آسیب شناسی با نگاهی اجتماعی بوده ایم.

“فراموشی” به نویسندگی مسعود احمدی، نام نمایشی هست که آماده اجرا بوده و بزودی قرار است در شهرستان ممسنی روی صحنه برود و سعی در کنار زدن فضای مه آلود آسیب های اجتماعی برای اقشار مختلف جامعه به تفکیک جنسیتی و سنی دارد.

قصه چند شخصیت که بارها در اثر تنشهای درونی که هر کدام ریشه در علتی دارد اقدام به خودکشی کرده اند و این نمایش سعی در نفوذ به عمق افراد برای مشخص شدن ریشه های این معضلات اجتماعی دارد تا آنجا که تنها راه زیباتر شدن زندگی را فراموشی میبینند.

با توجه به وجود ابزار های مختلف در راستای افزایش آسیب های اجتماعی قصه این تئاتر برای سنین کوچک سال و دانش آموزان تا افراد میانسال و بزرگسال تنظیم شده است و تمام سنین در شهرستان بخصوص خانواده ها میتوانند با مشاهده این تئاتر ضمن تجربه یک نمایش متفاوت به بررسی وسعت آسیب های اجتماعی و تحلیل آن در زندگی خود توجه ویژه تری کنند.

در این نمایش شکستن هایی دیده میشود که به دردناکی شکستن پیکره انسانی است.

احسان پارسا بعنوان کارگردان، شهریار گوردزی بعنوان مشاور کارگردان و خانم ها فرناز کشوری و مریم کردستانی به همراه آقایان مسعود رستمی و صادق نبی زاده و فرود فربد  بعنوان بازیگران  نمایش با همکاری متین حق شناس در اجرای نور و محسن جمشیدی در اجرای موسیقی در اجرای این نمایش همکاری میکنند.

متفاوت ترین تئاتر سالهای اخیر ممسنی آماده اجرا

.

منبع خبر: خبرنورآباد

برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها