امروز چهارشنبه 14 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 16 آبان 1398

مجمع عمومی سازمان ملل تحریم های آمریکا علیه کوبا را محکوم کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مجمع عمومی سازمان ملل متحد امروز پنجشنبه، تحریم‌های آمریکا علیه کوبا را محکوم کرده و خواستار رفع این تحریم‌ها شد. 

در این رأی‌گیری که با حضور نمایندگان ۱۹۳ کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد این قطعنامه با ۱۸۷ رأی موافق به تصویب رسید. 

رأی‌گیری بر سر این قطعنامه از ۲۸ سال پیش هر سال برگزار شده است. برزیل برای نخستین بار در رأی‌گیری روز پنجشنبه با دولت آمریکا همراه شد و به قطعنامه مذکور رأی مخالف داد. 

رژیم صهیونیستی هم با این قطعنامه مخالفت کرد. مولداوی رأی ممتنع داد. 

تصویب این قطعنامه دارای وزن سیاسی است و فقط کنگره آمریکا می‌تواند این تحریم‌ها در زمینه‌های اقتصادی، بازرگانی و مالی که بیش از ۵۰ سال دوام داشته‌اند را لغو کند.

ایالات متحده برای نخستین بار سال ۱۹۵۸ علیه کوبا تحریم تسلیحاتی وضع کرد. دولت آمریکا در آخرین اقدام خصمانه علیه کوبا دو روز پیش انجام مبادلات فرهنگی و آموزشی با این کشور را متوقف کرد.

در این سند که به امضای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا رسیده است، ایالات متحده  ارائه کمک‌های مالی، مشاوره‌ای و پشتیبانی در امور فرهنگی و آموزشی را به کوبا متوقف کرده و همچنین امکان حضور مقامات یا کارمندان کوبا در برنامه‌های آموزشی و فرهنگی آمریکا در سال ۲۰۲۰ را نمی‌دهد.

وزیر خارجه کوبا به تازگی با انتقاد از سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه کشورش گفت که افزایش محاصره اقتصادی، محور اصلی سیاست‌های تجاوزکارانه ایالات متحده در قبال کوباست.

«برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا دوشنبه در حساب توییتری خود نوشت که این اقدامات یکجانبه آمریکا علیه کوبا از ۶۰ سال پیش به این سو به طور عمدی و با هدف آسیب رساندن به زندگی روزمره کوبایی‌ها انجام شده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ 

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها