امروز جمعه 9 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: جمعه 17 آبان 1398

محبت اهل بیت ع باید در تمام بخش های زندگی انسان بروز و ظهور کند

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، تولیت آستان قدس رضوی ساعتی پیش در آیین گرامیداشت سالروز ورود امام رضا (ع) به ابرکوه در سال 195 هجری شمسی، اظهار کرد: این شور و احساسات پاک قابل بیان و وصف نیست که مردم یک شهر به مناسبت هزار و دویستمین سال قدم گذاشتن ولی و حجت خدا به شهر خود، این اجتماع با شکوه را تشکیل دهند.

حجت‌الاسلام احمد مروی اذعان کرد: ابراز علاقه و محبت به اهل‌بیت عصمت و طهارت در قالب هیچ شعر و ادبیاتی نمی‌گنجد و این نعمت خداوند است که ما محب اهل‌بیت (ع) هستیم. ضمن اینکه خواسته پیامبر نیز محبت به اهل‌بیت ایشان و پیروی از ایشان بوده است.

حجت‌الاسلام مروی تصریح کرد: محبت اهل‌بیت علاوه بر گفتار و حضور در برخی مناسک و مناسبت‌ها، باید در اخلاق، رفتار، سلوک، کسب‌وکار، تجارت، حجاب و تربیت فرزندان نیز ظهور و بروز داشته باشد. همان‌گونه که جسم خویش را بر گرد ضریح مطهر طواف می‌دهیم، باید دل و قلبمان را هم در گرد معارف اهل‌بیت (ع) طواف دهیم.

مروی خاطرنشان کرد: باید با معارف اهل‌بیت آشنا بود و در زندگی خود بایدها و نبایدهایی که ائمه فرمودند که همان امر و نهی خداوند است، اطاعت کنیم تا شفاعت آنان شامل حال ما شود؛ چراکه ما نیازمند شفاعت اهل‌بیت هستیم و از خود هیچ چیز نداریم.

وی تأکید کرد: هر کدام از ما برای ابراز محبت واقعی به اهل‌بیت و ائمه اطهار باید در حد توان به آموزه‌های آنان جامه عمل بپوشانیم و بین اعمال ما و ائمه سنخیت وجود داشته باشد.

 

ابرکوه پایتخت فرهنگ و تمدن ایران باستان و تجلی گاه ولایت

در ادامه امام‌جمعه ابرکوه، ابراز کرد: ابرکوه شهر امام رضا (ع) و به فرموده مقام معظم رهبری، یکی از مناطق نامدار و با نشان این کشور است زیرا نشان از امام رضا (ع) دارد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی اذعان کرد: موقعیت شهرستان ابرکوه به عنوان دالان ورودی به ناحیه مرکزی و شمال شرقی کشور موجب شده که زائرین امام هشتم (ع) که از ناحیه جنوبی به سمت مشهد حرکت می‌کنند، از لحظه ورود به این شهر به عنوان منزلگاه امام رضا (ع) در مسیر ولایت، بوی عطر امام هشتم (ع) را استشمام کنند.

حسینی افزود: به لطف خدا و همت بلند متولیان توسعه و عمران آستان قدس رضوی مجتمع بزرگ استراحتگاهی امام رضا (ع) که در دست احداث است، به‌زودی عزت بخش و آبرو بخش شهرستان خواهد شد. طرح جامعی هم که برای ساماندهی مسجد بیرون از تولیت محترم آستان قدس رضوی درخواست شده، ان‌شاء الله اجرایی خواهد شد.

وی تأکید کرد: ابرکوه که به لطف خدا و پیگیری فراوان به عنوان یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور ثبت شده با مقدم قدسی حضرت ثامن‌الحجج نیز نماد فرهنگ و تمدن ایران باستان و تجلّی گاه ولایت با حضور مقام معظم رهبری در سفر به استان یزد است که تنها این شهرستان را برای دیدار خود گزینه کرده و فرمودند: خودم شخصاً مایل بودم شهر سفر کنم.

انتهای پیام/90027/ی

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها