امروز سه شنبه 24 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398

مردم را در جریان هزینه های انتخاباتی ام قرار می دهم مجلس دهم با آرمان های انقلاب فاصله دارد

علیرضا کریمی مدیرکل اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از ثبت‌نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در محل ستاد انتخابات وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: من از حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار در این انتخابات حضور پیدا خواهم کرد.

وی درباره تطابق مجلس هم با فرامین مقام معظم رهبری و آرمان‌های انقلاب اسلامی، افزود: اگر مجلس فعلی هم‌راستای با فرمایشات رهبر انقلاب بود حتماً ما شاهد مشکلات فعلی در کشورمان نبودیم.

مدیرکل تبلیغات اسبق وزارت ارشاد تصریح کرد: تصور من آن است که چنین هم‌راستایی بین مجلس دهم و تأکیدات و دستورات مقام معظم رهبری وجود ندارد چرا که در خیلی از مقاطع رهبر انقلاب به مشکلات موجود در کشور نهیب زده و به عدم حضور مجلس در میادین مختلف انتقاد کردند. 

کریمی گفت: اگر مجلس دهم فعال و دائم در میدان بود شاهد وضعیت فعلی کشور نبودیم.

وی گفت: قانونی که سال 72 و سال 60 توسط مجلس تصویب شده است چه کسی باید آن را اجرایی کند؟ و چرا مجلس در مورد تضمین اجرای آن و نظارت بر آن در میادین حضور ندارد؟

مدیرکل اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: اگر مجلس دهم تضمین‌های اجرایی قوانین ثبت شده را داشت هیچ‌گاه کشور به گرفتاری‌های فعلی نمی‌رسید.

کریمی بیان داشت: مقام معظم رهبری بارها در مورد عدم به کارگیری کالاهای خارجی تذکر داده‌اند ضمن اینکه بارها در مورد لزوم ترویج زبان و ادبیات و فرهنگ فارسی در کشور نهیب زده‌اند اما ما با اینکه در این زمینه قانون‌هایی تصویب شده است اما در امر نظارت دچار مشکل هستیم.

وی افزود: مجلس باید از مصوبات قدیمی دفاع کند و اگر نظارت‌های نمایندگان مطلوب بود شاهد تخطی دولت از انجام وظایفش نبودیم در آن صورت نیازی به استیضاح نبود.

مدیرکل اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وقتی مجلس پیگیر قوانین باشد دیگر نیازی به استیضاح نیست اما ما شاهد چنین انجام وظایفی از سوی مجلس دهم نبودیم.

کریمی درباره شفاف کردن هزینه‌های انتخاباتی‌اش گفت: من برای اسکان در شهر گلپایگان یک منزل با هزینه 20 میلیون تومانی اجاره کردم ضمن اینکه بیش از 10 بار با اتوبوس به شهرم سفر کردم که بالغ بر 300 هزار تومان هزینه شده است و حاضرم همین شفافیت را تا پایان انتخابات داشته باشم.

وی خاطرنشان کرد: وقتی برای حضور در انتخابات عزم خود را جزم کردم عده‌ای به من اعلام کردند که ما برای یکی از افراد در انتخابات گذشته 40 میلیون تومان هزینه کردیم اما این رقم با بی‌تعهدی به ما بازگردانده نشده است در حالی که من به آنها گفتم نه یک دانه به شما برنج باج می‌دهم و نه یک دانه باج می‌گیرم چرا که وقتی یک دانه برنج باج بگیرم باید 10 دانه برنج از جیب مردم درو کرده و به شما بازگردانم.

مدیرکل اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در انتخابات مجلس یازدهم به صورت مستقل شرکت خواهم کرد. 

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها