امروز یکشنبه 4 آبان 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 21 مرداد 1399

مشاور امنیت ملی عراق بر لزوم خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور تأکید کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قاسم الاعرجی» مشاور  امنیت ملی عراق، روز دوشنبه، در دفتر خود در بغداد با «جرالد استریکلند» معاون فرمانده نیروهای ائتلاف آمریکایی و هیأت همراه او دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه «السومریه»، دفتر مشاور امنیت ملی عراق در بیانیه‌ای در ارتباط با دیدار روز گذشته الاعرجی با  معاون فرمانده نیروهای ائتلاف آمریکایی نوشت که استریکلند در ارتباط با میزان حمایت‌ هوایی، اطلاعاتی و مشاوره به نیروهای عراق و همچنین اهمیت هماهنگی مداوم در زمینه حفاظت از مرز عراق با سوریه اطلاعاتی ارائه کرده است.

در ادامه این بیانیه اشاره شده است که در این دیدار، موضوع اعضای عراقی سازمان داعش، افراد زندانی در زندان‌های شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد)، کودکان و زنانی که در اردوگاه‌های آورگان در منطقه «شرق الفرات» در سوریه حضور دارند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طبق این بیانیه، الاعرجی نکاتی در ارتباط با اهمیت حمایت بین‌المللی از عراق و تداوم این حمایت‌ها در زمینه آموزش، آماده‌سازی و مسلح کردن نیروها ارائه کرده و از استریکلند به خاطر «شراکت در مبارزه با داعش و ریشه‌کن کردن تروریسم تشکر کرده است».

مشاور امنیت ملی عراق در این دیدار گفت: «روابط عراق با جامعه‌ بین‌الملل مهم است و دولت عراق بر ادامه این روابط پافشاری دارد. با این حال، وی در ادامه بر «اهمیت ایجاد یک جدول زمان برای پایان دادن به حضور نظامی بیگانگان در عراق» تأکید کرد.

الاعرجی در این دیدار همچنین بر لزوم گسترش روابط عراق در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و در عین حال، گفت که این کشور به «همکاری‌های بین‌المللی در خنثی کردن بحران‌های موجود در منطقه چشم دوخته است» و بر  ایجاد راه‌‌حل‌های غیرنظامی برای این بحران‌ها به علت تأثیر بسزای این راه‌حل‌ها بر ثبات و نهادینه کردن صلح در منطقه تأکید دارد.

موضوع اخراج نیروهای بیگانه درست پس از آن در کشور عراق جدی شد که تروریست‌های آمریکایی سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و شهید «ابومهدی المهندس» معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق و تنی چند از همراهانشان را در تجاوزی آشکار در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رساندند. پس  از این اقدام، پارلمان عراق به تاریخ پانزدهم دی ماه سال ۱۳۹۸ شمسی طرح اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور را به تصویب رساند.

انتهای پیام/م

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها