امروز چهارشنبه 13 فروردين 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 29 بهمن 1398

مقابله با تبعیض های ناروا نسبت به زنان در مجلس یازدهم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور عصر امروز در گردهمایی انتخاباتی در تکیه شاه خراسان با اشاره به ویژگی‌های حضرت زهرا(س) اظهار کرد: این بانوی بزرگوار الگویی برای همه انسان‌ها از مردان و زنان است، رسول اکرم(ص) به صورت تمام قد در برابر حضرت زهرا(س) می‌ایستاد و بر دستان او بوسه می‌زد.

وی ادامه داد: نحوه برخورد رسول اکرم(ص) با حضرت زهرا(ص) برای ما الگو است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: زنان در جامعه باید جایگاه ویژه خود را پیدا کند، جایگاه والایی که اسلام برای آن‌ها مشخص کرده است، اما برخی با شعارهای پوپولیستی به دنبال کسب رای و تمتع مادی از زنان هستند.

ذوالنور مجلس آینده را بهتر از مجلس فعلی دانست و تصریح کرد: براساس نظرسنجی‌ها حضور افراد مکتبی و ولایی در مجلس آینده چشمگیرتر خواهد بود و به دنبال از بین بردن تبعیض‌های ناروا در مجلس هستیم تا زنان جایگاه ویژه خود را پیدا کنند.

وی ادامه داد: مادران دارای جایگاه خاصی هستند و آن‌ها می‌توانند که در مقام مادری با تربیت فرزندانی والا، دنیا را متحول کنند. زنانی که دچار اضطراب باشند، نمی‌توانند فرزندان صالحی را تربیت کنند.

کاندیدای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان افزود: نگاه ابزاری به زنان در آموزه‌های اسلامی وجود ندارد، ولی بعضی از قوانین تبعیض آمیز است و ضمانت‌های اجرایی برای حفظ حقوق زنان در برخی از قوانین در نظر گرفته نشده است.

ذوالنور زیرساختی ترین و موثرترین عضو جامعه را زنان دانست و تصریح کرد: در مجلس آینده برای تعالی این قشر تلاش خواهیم کرد.

وی ادامه داد: رفع تبعیض، شفافیت و برخورد با دولت ناکارآمد از اهداف نمایندگان لیست اصولگرایان قم در مجلس خواهد بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: امروز غرب در مسیر جهانی شدن، به دنبال تحمیل فرهنگ فاسد و منحط خود و از بین بردن فرهنگ دینی و مذهبی و سنتی است و باید متناسب با وضعیت کنونی به دنبال مقابله با این هجوم فرهنگی دشمن باشیم.

ذوالنور ادامه داد: آنچه که خانواده‌ها را متلاشی کرده، عرصه فضای مجازی است و اگر تحولی در این زمینه نداشته باشیم، زندگی آینده ما نیز در خطر خواهد بود و باید به استقلال در زمینه فضای مجازی برسیم.

انتهای پیام/78004*40/ق

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها