امروز جمعه 9 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: چهارشنبه 13 فروردين 1399

هشدار درباره آلودگی معدن اندریان اجازه پایمال شدن حقوق مردم را نمی دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی اظهار داشت: حادثه اخیر و آلایندگی زیست محیطی معدن اندریان را پیگیری خواهم کرد.

وی با اشاره به تعطیلی فعالیت‌های معدن اندریان گفت: معدن و منافع آن باید در جهت منافع عمومی و بهبود اقتصاد کشور قرار گیرد.

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه فعالیت و نحوه برداشت ذخایر معدنی در دنیا با روال خاص و شرایط استاندارد انجام می‌شود، اظهار داشت: نحوه بهره‌برداری از ذخایر معدن اندریان قدیمی بوده و به روز نیست، همچنانیکه استفاده از سیانور و سایر مواد سمی در هر صورت به محیط‌ زیست آسیب جدی وارد می‌کند.

منتخب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در گذشته برای رسیدن به طلا انسان‌ها را مورد کشت و کشتار قرار می‌دادند، اکنون نیز برای سودجویی و کسب منفعت بیشتر محیط‌ زیست را مورد تخریب و تاراج قرار می‌دهند.

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه این موضوع باید به صورت قضایی پیگیر شود، خاطرنشان کرد: ریاست محترم دادگستری استان باید شخصا و به طور جد پیگیر این ماجرا باشد، محیط‌‌‌ زیست و جان انسان‌های بومی منطقه موضوعی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت.

وی ادامه داد: در گذشته نیز مسائلی پیرامون آلودگی معدن اندریان مطرح شد ولی عده‌ای با لاپوشانی، این موضوع را به فراموشی سپردند.

میرتاج‌الدینی در پایان با حمایت از اقدام اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست در توقف فعالیت‌های معدن اندریان بیان کرد: به عنوان منتخب و نماینده مردم اعلام می‌کنم که این پرونده را تا آخرین مرحله پیگیری خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد حقوق مردم و محیط ‌زیست پایمال شود.

انتهای پیام/60002/ح
 

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها