امروز جمعه 20 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 8 خرداد 1399

همکاری بازرسی با گمرک شهید رجایی برای مقابله با قاچاق

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۹ مدیر کل بازرسی هرمزگان و هیئت همراه با حضور در بزرگ ترین گمرک کشور از نحوه ترخیص کالا در گمرک شهید رجایی در جهت هم اندیشی و پیشگیری از وقوع قاچاق بازدید بعمل آوردند.

اکبر پور ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیر کل گمرک شهید رجایی در این بازدید به تشریح آمار و عملکرد گمرکات استان هرمزگان پرداخت و اذعان داشت: نظارت نهادهای نظارتی، ما را در پیشبرد اهداف سازمانی و در نهایت ملی یاری و حمایت های قانونی بازرسی استان، باعث دلگرمی و همچنین شناخت نقاط ضعف و قوت گمرک می باشد که بدنبال آن مدیریت پویا در گمرک سعی بر برطرف کردن نقاط ضعف و اشکالات احتمالی و تقویت نقاط قوت دارد.

اکبر پور ضمن تشریح موانع و مشکلات گمرکات استان در این شرایط خاص کشور خواستار کمک و حمایت بازرسی کل استان از گمرک جهت تبیین سیاست های نظام در سال جهش تولید شد.

مختاری مدیرکل بازرسی هرمزگان از خدمات و زحمات پرسنل گمرک قدردانی کرد و گفت: ما مدیران را خدوم و پاکدست دانسته و بازرسی این استان همواره همراه مدیران است و هیچ‌گاه مانع ریسک مدیران نخواهیم بود، چون ریسک را یکی از ابزار مدیریت می‌دانیم. کمبود نیرو را در می یابیم و سعی می کنیم این مورد را حل و فصل نمائیم. 

وی گفت: به جلسات کارشناسی محور تاکید داریم و برای رفع مشکلات از نزدیک مسائل را بررسی و پایش می کنیم چون ما به دنبال اصلاح رویه ها هستیم که در سالهای گذشته اصلاح رویه ها گواه این موضوع است و بنای ما بر این است که با هم افزایی و هم اندیشی در زمان قابل قبولی مشکلاتی که پیش می آید را سامان داده و حل کنیم چرا که  بحث قاچاق به عنوان یک معظل اساسی می باشد که مشکلات عدیده ای برای کشور ایجاد کرده است که این مشکل با تعامل بازرسی و گمرک به حداقل ممکن خواهد رسید. 

مختاری ادامه داد: لازم است که اختلاف دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسی و تفاسیر مختلف و مبانی قانونی را در هر حوزه ای مطرح کنیم و چاره اندیشی و تعیین تکلیف نهایی شود و با تعامل ایجاد شده در جهت کاهش قاچاق گام بر داریم و زمینه پیشگیری از قاچاق کالا را فراهم نمائیم.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها