امروز چهارشنبه 25 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 10 تير 1399

هیچ شک و شبهه ای در موفقیت های اخیر دانشگاه یاسوج نیست فصل سیاسی کاری گذشت

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج؛ چندی پیش بود که دانشگاه یاسوج دو مقام آسیایی و جهانی در حوزه دانشگاه‌های زیر 50 سال و دانشگاه‌های جوان جهان کسب کرد و بعد  از این موفقیت‌ها بود که بسیاری لب به تحسین گشودند و برخی به انعکاس چنین موفقیتی واکنش نشان دادند و آن را پیش پا افتاده قلمداد کرده و قابل توصیف ندانستند.

در همین خصوص با سید مسعود پرهیزگار رئیس بسیح دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص چند و چون این موفقیت‌ها و همچنین اوضاع و احوال کنونی دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه مادر در استان به گفت‌وگو نشستیم.

پرهیزگار دانشگاه یاسوج ظرف دو سال اخیر رویکرد خوبی در پیش گرفت علم محوری و مبنای اصلی که علم محوری و تربیت استاد و دانشجو بود در سال‌های قبل این فراموش شده بود و سیاسی بازی و جناح بازی مانع رشد علمی شد و دانشگاه حیاط خلوت جریان‌ها و افراد شده بود.

این مدیر تشکل دانشجویی خاطرنشان کرد: روحیه علم‌محوری و پرهیز از سیاسی کاری به دانشگاه برگشت و دیگر حیات خلوت نشد و در انتخابات اخیر ورود عاقلانه کرد و اجازه به فرد و جریان و جناج سیاسی خاصی نداد تا از فضای دانشگاه به نفع خود سوء استفاده کنند. 

وی گفت: همین جراحی و اقدامات موثر بود که ثمره آن را دیدیم و اکنون جز دانشگاه‌های برتر قاره آسیا شده‌ایم و موفقیت بزرگی است و امیدواریم با این رویکرد آینده بهتری داشته باشیم و امید علمی استان ما در حال حاضر به دانشگاه یاسوج است و باید از دکتر عریان و مجموعه اساتید و دانشجویان دانشگاه یاسوج انتظار داشته باشیم روند کنونی در دانشگاه یاسوج بماند و فضا دیگر به سمت سیاسی بازی نرود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی منتقد دانشگاه هستند و می‌گویند که موفقیت‌ها چشمگیر نبوده و قصد سوء استفاده از این فضا را دارند تصریح کرد: اگر من و شما و رئیس دانشگاه بگوییم که دانشگاه یاسوج اول است یک حرف، اما یک مرجع رسمی علمی بین‌المللی این آمار را داده و بر اساس مستندات آمار ارائه می‌دهد. 

پرهیزگار افزود: مرجع معرفی دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه برتر در این استان و حتی در کشور نیست که چنین ادعایی داشته باشیم و چنین شک و شبه‌ای پذیرفتنی نیست.

وی در خصوص چشم‌انداز دانشگاه یاسوج گفت: انتظار داریم استانی که از نظر زیر ساخت‌های صنعتی ضعیف است با این رتبه و روند رو به رشد علمی در پیشرفت استان اثرگذار باشد؛ دکتر عریان و مجموعه وی کارهای خوبی انجام می‌دهند اما هنوز مطلوب نیست انتظارات از دانشگاه بالا رفته و دانشگاه باید محور توسعه شود.

رئیس بسیج دانشجویی استان در خصوص فعالیت تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه و میزان تسهیل‌گری دانشگاه گفت: دانشجویان در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های خوبی داشته‌اند و دانشگاه در بحث فعالیت تشکل‌های دانشگاهی به مانند سابق هیچ سنگ اندازی نداشته اما انتظار ما بسیتر زیاد است.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها