امروز چهارشنبه 25 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 10 تير 1399

وزارت خارجه اردن از ادامه رایزنی ها برای جلوگیری از طرح اشغال خبر داد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه اردن اعلام کرد که «ایمن الصفدی» وزیرخارجه این کشور همچنان در حال ادامه گفت‌و‌گوهای تلفنی برای جلوگیری از طرح «الحاق» بخش‌هایی از کرانه باختری و همسو سازی تلاش‌ها برای مقابله با این طرح است.

خبرگزاری رسمی اردن «پترا» در این خصوص گزارش داد که «ایمن الصفدی» افزون بر موارد یادشده بنا دارد مذاکرات مسالمت‌آمیز جدی‌ و جدیدی را برای حل درگیری‌های دو طرف در فلسطین بر اساس راه حل دو دولتی آغاز کند.

طبق این گزارش، ایمن الصفدی در راستای تحقق این هدف، با «آرانچا گُنزالس»‌ وزیرخارجه اسپانیا و «نیکلای ملادینف» فرستاده سازمان ملل در روند صلح گفت‌وگوی تلفنی داشته و بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای متوقف کردن الحاق تأکید کرده است.

در همین ارتباط، پیشتر منابع خبری گزارش داده بودند که «عبدالله دوم» شاه اردن، به دنبال اختلاف بر سر طرح اشغال، تماس تلفنی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را پاسخ نداده است.

پیشتر منابع صهیونیستی به نقل از یک مقام بلندپایه این رژیم گزارش داده بودند که پس از آنکه شاه اردن تماس تلفنی نتانیاهو را پاسخ نداد، رئیس موساد برای تحویل نامه‌ای محرمانه به اردن سفر کرد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/م

 

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها