امروز چهارشنبه 25 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 9 تير 1399

وزش باد شدید و گردوخاک در برخی استان ها رگبار باران در شمال و شمال غرب

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز در استان‌های مازندران و گلستان، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود و در سواحل شمالی کشور افزایش نسبی دما داریم.

وی افزود: از امروز تا پنجشنبه 12 تیر رشد ابر، گاهی رگبار و رعد و برق در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان پیش بینی می‌شود که با وزش باد شدید همراه است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در برخی مناطق شمالی استان‌های شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل خزر و ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، البرز و مازندران بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

ضیائیان گفت: از امروز تا پنجشنبه در استان‌های اصفهان، قم، مرکزی، خراسان رضوی، یزد، سمنان و جنوب تهران وزش باد شدید و در برخی ساعات باد و گردو خاک پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: روز پنجشنبه در نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

ضیائیان توضیح داد: از بعدازظهر امروز خیزش موقت گرد و خاک به ویژه در ساعات بعدازظهر، در جنوب سمنان، شمال اصفهان، خراسان رضوی، کرمان، یزد و خراسان جنوبی، روز سه‌شنبه در جنوب سمنان، شمال اصفهان و خراسان رضوی، روز چهارشنبه در خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان و نیمه شمالی اصفهان و روز پنج شنبه در سمنان، خراسان رضوی، سمنان، شمال اصفهان و یزد‌، احتمال آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و شکستن سرشاخه درختان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا وجود دارد که توصیه می‌شود محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها در دستور کار باشد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز پنجشنبه 12 تیر، شرق دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیائیان بیان کرد:‌ روز آینده اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 8 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز قسمتی ابری، جهت باد غربی و سرعت باد 18 کیلومتر بر ساعت است. دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 16 درصد است.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف در بعد از ظهر وزش باد پیش بینی می‌شود و این شرایط تا روز جمعه 13 تیر ادامه دارد. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 34 و 23 درجه خواهد بود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها