امروز چهارشنبه 22 مرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: یکشنبه 17 آذر 1398

پایان ثبت نام مجلس یازدهم رجبی نیامد پارسایی ثبت نام کرد نام نویسی275نفر در شیراز

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عصر امروز 16 آذرماه مهلت قانونی ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی پایان یافت که درنهایت 275 نفر برای این رقابت در شهرستان شیراز ثبت‌نام کردند.

امروز نیز ستاد انتخابات شهرستان شیراز در آخرین روز ثبت‌نام، میزبان چند کاندیدای مطرح دیگر ازجمله بهرام پارسایی نماینده فعلی شیراز در مجلس، هوشنگ محمدی مدیرعامل سابق شرکت گاز استان فارس، محمدحسین دادخواه رئیس کانون کارشناسان دادگستری فارس و ... بود.

با ثبت‌نام امروز پارسایی و نام‌نویسی روزهای گذشته رضایی و اکبری نمایندگان فعلی شیراز در مجلس، تنها فرج‌الله رجبی در این دوره از انتخابات ثبت‌نام نکرد.

 

*به اصرار مردم آمدم!

پارسایی که زمزمه نیامدن مجدد وی به عرصه انتخابات به گوش می‌رسید، عصر امروز در واپسین دقایق ثبت‌نام، در ستاد انتخابات شهرستان شیراز حضور یافت و نام‌نویسی کرد.

وی پس‌ازآن در جمع خبرنگاران نیز حاضر شد و در سخنانی درباره دلایل حضور مجدد خود در عرصه انتخابات گفت: قبلاً هم اعلام کردم تصمیم کاندیداتوری در مجلس یازدهم را ندارم. دلایل آن را نیز عنوان کردم که آن‌هم قبول مسئولیتی است که تمام اختیارات آن را ندارید.

پارسایی گفت: بعدازاینکه اعلام کردم در این دوره حضور نخواهم داشت، طی یکی دو روز گذشته بسیاری از مردم بر مشارکت بنده در این دوره اصرار کردند و جمع‌بندی این بود به حرمت مطالبات مردمی وارد عرصه انتخابات شوم.

سخنگوی اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه ایرادات بسیاری به مجلس دهم دارم و دلایل زیادی نیز برای عدم کاندیداتوری داشتم، افزود: اگر قرار باشد در این جایگاه به‌عنوان وکیل حضورداشته باشم، باید کارهای ناتمام را تمام کنیم.

پارسایی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که گفت «آیا مجلس دهم در رأس امور بود یا خیر؟»، گفت: شأن مجلس به هیئت‌رئیسه و نمایندگان برمی‌گردد و اینکه روی قسم خود در دفاع از مطالبات مردم پایبند باشد.

این نماینده مجلس گفت: به‌هرحال مصوباتی بین مجلس و شورای نگهبان معطل‌مانده و اگر مجلس قوی باشد، می‌تواند این قضیه را تمام کند.

 

*نیاز به تصمیمات کارشناسی

رئیس کانون کارشناسان دادگستری و عضو هیات رئیسه سازمان نظام‌مهندسی فارس نیز برای انتخابات مجلس یازدهم نام‌نویسی کرد.

محمدحسین دادخواه پس از ثبت‌نام با حضور در جمع خبرنگاران به دلیل ورودش به عرصه انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: خودم را فردی متخصص می‌دانم و از طرفی معتقدم که مجلس ما با توجه به وظیفه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای آن، نیازمند افرادی است تا تصمیماتی کارشناسی شده بگیرند.

عضو هیات رئیسه نظام‌مهندسی ساختمان فارس همچنین در توصیف یک نماینده قدرتمند نیز گفت: نماینده‌ای که به مجلس می‌رود باید قدرت چانه‌زنی داشته باشد تا بتواند زمینه را برای حضور افرادی از استان در رده‌های بالای مملکت فراهم کند.

دادخواه افزود: معرفی افراد توانمند برای پستهای ارشد از جانب نمایندگان خوب و یا بد، به یک عرف تبدیل‌شده که نمایندگان فارس نیز باید از این ظرفیت استفاده کنند.

وی در مورد شعار تبلیغاتی خویش نیز گفت: من همواره در انتخابات تخصصی یک شعار اساسی یعنی «قانون‌گرایی، جوان‌گرایی و اخلاق‌مداری» داشتم که در این انتخابات نیز شعار من حول همین محور است.

دادخواه در پایان درباره وابستگی به حزب یا جناح خاصی نیز گفت: در حال حاضر در هیچ حزب و گروهی وارد نشدم و در این رابطه بعداً تصمیم‌گیری خواهم کرد.

 

*فراجناحی هستم

مدیرعامل سابق شرکت گاز استان فارس نیز از دیگر افراد مطرحی بود که با حضور در ستاد انتخابات حوزه شیراز و زرقان، نام خود را برای کاندیداتوری این حوزه ثبت کرد.

هوشنگ محمدی در حاشیه ثبت‌نام خود در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود کسانی که علاقه‌مند ورود به مجلس هستند اولین موردی را که باید مدنظر قرار دهد معیشت، تورم، اشتغال و جوانان باید باشد.

مدیرعامل سابق شرکت گاز فارس تصریح کرد: آنچه مرا به حضور در این صحنه ترغیب کرد، تجربه ۴٠ساله‌ای بود که در حوزه کاری خود در زمینه انرژی داشتم و مهم‌ترین رویکرد من اشتغال جوانان و معیشت مردم است.

وی در خصوص جناح سیاسی خود هم گفت: من تاکنون یک مدیر فراجناحی بوده و در همه دولت‌ها کار کرده‌ام. نگاه من به شرایط جامعه است و آنچه مصلحت باشد را مشخص می‌کنم و شعارم عمل‌گرایی و تخصص است.

 

*آخرین آمار ثبت نام

اما بنا به گفته رئیس ستاد انتخابات استان فارس تا ساعت 20 روز شنبه 16 آذرماه تعداد 800 نفر برای شرکت در رقابت‌های انتخابات مجلس یازدهم در استان فارس ثبت‌نام کردند.

سید احمد احمدی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بابیان اینکه پایان ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم تا ساعت 18 امروز بود، اظهار داشت: تعداد 800 نفر تا ساعت 20 امشب برای شرکت در رقابت‌های انتخابات مجلس یازدهم در استان فارس ثبت‌‌نام نهایی کردند.

وی افزود: از این تعداد 721 نفر آقا و 79 نفر خانم  هستند.

احمدی‌زاده ادامه داد: در هفتمین روز نام‌نویسی در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز و زرقان تعداد 61 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 53 نفر آقا و 8 نفر خانم هستند.

وی بیان کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز تعداد 275 نفر ثبت نهایی کردند که تعداد 82 نفر از داوطلبان به دلیل ادامه انجام مراحل ثبت‌نام در حوزه‌های ثبت‌نام حضور دارند و نام‌نویسی آن‌ها در حال انجام است.

به گزارش فارس یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.

انتهای پیام/76018

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها