امروز جمعه 20 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 8 خرداد 1399

پلیس انگلیس مشاور جانسون قوانین قرنطینه را نقض کرده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، پلیس شهر دورام در شمال انگلیس، امروز اذعان کرد که «دومینیک کامینگز»، مشاور ارشد «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس، به احتمال زیاد، قوانین مربوط به قرنطینه در بحبوحه شیوع کرونا در این کشور را نقض کرده است. 

بر اساس گفته پلیس این شهر، سفر کامینگز به شهرک برنارد کستل، که گفته می‌شود خانه پدری او در آنجا واقع شده، نقض قوانین قرنطینه بوده است اما آنها را ملزم به انجام اقدامات بعدی در مورد پرونده وی نمی‌کند و آنها هیچ قصدی برای پیگیری این پرونده ندارند.  

بر اساس گزارش وبگاه روزنامه گاردین، روز گذشته اعضای کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس، جانسون را به دلیل نقض قوانین قرنطینه توسط کامینگز مورد سوال قرار دادند. اما وی در این جلسه پرسش و پاسخ از ارائه شواهدی برای رد اینکه مشاور ارشد او قوانین قرنطینه در انگلیس را نقض کرده خودداری کرد.

کامینگز خود می‌گوید به مزرعه خانواده‌اش سفر کرده تا اگر وی و همسرش بیمار شدند، دختر‌های برادر یا خواهرش از پسر 4 ساله‌اش مراقبت کنند.

اما این توضیح، موجب شد بسیاری از مردم انگلیس عصبانی شوند و بگویند که آنها نتوانسته‌اند حتی در مراسم ختم شرکت کنند یا به اقوام مسن خود سر بزنند، در حالی که دولت انگلیس به آنها پیشنهاد داده بود در خانه بمانند و زندگی دیگران را نجات دهند.

روز جمعه هفته گذشته، روزنامه‌های «گاردین» و «دیلی میرور»، فاش کردند که کامینگز در 27 مارس، از لندن به خانه پدری خود در دورام رفته است. سفر وی درست در زمانی رخ داد که به مردم انگلیس گفته شده بود در خانه بمانند و از گسترش ویروس کرونا جلو‌گیری کنند. 

کامینگز روز دوشنبه این هفته، نیز تمام این اتهامات را رد کرد و اصرار داشت که اقدامات او قانونی بوده‌اند. اما وی نتوانست درخواست‌ها برای استعفای خود را کاهش دهد. 

بر اساس گزارش‌هایی، 30 قانونگذار در حزب محافظه‌کار جانسون خواستار استعفای کامینگز شده بودند. اما ظاهراً جانسون مصمم بود که دستیار خود که آن را برای افزایش قدرت خود ضروری دانسته بود، حفظ کند، حتی اگر اعتماد عمومی به پاسخ انگلیس به این بیماری را از بین ببرد.

انتهای پیام/ 

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها