امروز چهارشنبه 25 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 9 تير 1399

پیشنهاد علمی و تخصصی دانشگاه ها برای عبور از معضل کرونا دانشگاه ها ظرفیت تحقیقات درباره کرونا را دارند

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به تشکیل خوشه‌های فکری در دانشگاه تهران برای مقابله با ویروس کرونا، اظهارداشت: یکی از وظایف دانشگاه‌ها، مسئولیت اجتماعی در مقابل جامعه و استفاده از توان علمی و تخصصی دانشگاه‌ها در کمک به وضعیت روز جامعه است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها ظرفیت‌ تحقیقات درباره کرونا را دارند، افزود: از ابتدای تشخیص ویروس کرونا در کشور، ۴ خوشه فکری در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، فناوری و پژوهشی در دانشگاه تهران فعال شد که در حوزه‌های مختلف، بررسی‌هایی را انجام دادند.

وی ادامه داد: همچنین در راستای همگرایی و هم‌افزایی در فعالیت‌ها، برای بررسی موضوعات بیشتر، کارگروه‌های تخصصی مشترک مختلفی میان دانشگاه تهران و دانشگاه‌های دیگر تشکیل شد.

نیلی ادامه داد: علاوه بر این، برای دریافت نظرات جامعه دانشگاهی، درگاه مسئولیت اجتماعی دانشگاه برای مقابله با کرونا راه‌اندازی و پیشنهادات استادان و دانشجویان دریافت شد.

*پیشنهاد دانشگاه‌ها برای عبور از کرونا

نیلی احمدآبادی تصریح کرد: علاوه بر این، بررسی‌ درباره وضعیت پس از کرونا هم در دستور کار خوشه‌های فکری و کارگروه‌های تخصصی است.

وی اظهار امیدواری کرد: ماحصل فعالیت خوشه‌های فکری و کارگروه‌های تخصصی راهکارهایی برای عبور از بحران کرونا باشد که مورد استفاده مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها