امروز سه شنبه 24 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398

چرا بعد از 6 سال قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نمی شود

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، رضا قلعه نوی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در میزگرد «بررسی وضعیت مبارزه با قاچاق و بررسی لایحه افزایش مناطق آزاد و ویژه تجاری» در این خبرگزاری برگزار شد، با اشاره به تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا در دی ماه سال ۹۲ گفت: در اسفند ۹۵ آیین نامه اجرایی این مصوبه بعد از چندین سال معطلی و اتلاف هزینه سنگین ابلاغ شد ولی قانونی که باید ظرف دو تا سه ماه اجرا می‌شد متاسفانه با گذشت ۵ تا ۶ سال هنوز اجرا نشده است.

وی با اشاره به لزوم ساماندهی بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: این ساماندهی یعنی اینکه سامانه هایی که باید برای جلوگیری از قاچاق کالا ایجاد شود، سریع‌تر ایجاد شود، با ایجاد این سامانه‌ها بسیاری از مشکلات در این حوزه حل خواهد شد.

این فعال دانشجویی گفت: گویا نزدیک به ۴۶ سامانه در این بحث وجود دارد که یکی از آنها سال گذشته توسط وزارت ارتباطات با عنوان طرح رجیستری موبایل اجرا شد. البته این سامانه ها به صورت زنجیره‌وار باید در کنار هم اجرا شوند تا بتوانند موفق عمل کنند.

قلعه نوی ادامه داد: زمانی ما می توانیم بگوییم سامانه مبارزه با قاچاق کالا موفق بوده که هر 46 سامانه در کنار هم فعال باشند و درست عمل کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها