امروز جمعه 20 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 9 تير 1399

چین آمریکا به دلایل سیاسی در کمک پکن به کشورهای در حال توسعه کارشکنی می کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سفارت چین در لبنان  به سخنان جنجالی سفیر آمریکا در لبنان در بخش مربوط به روابط پکن و بیروت، تاکید کرد که آمریکا باید به کارشکنی‌های خود در در مسیر کمک کشورها به لبنان پایان دهد.

به گزارش پایگاه خبری النشره، سفارت چین در لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما اظهارات سفیر ایالات متحده در لبنان را در گفت‌وگو با شبکه تلوزیونی الحدث در مورد همکاری چین با سایر کشورها شنیدیم. ما در آخرین بیانیه خود نظر خود را در مورد این موضوع بیان کرده‌ایم و دوست داریم از این فرصت استفاده کنیم تا تأکید کنیم که چین با کشورهای در حال توسعه بر اساس اصل احترام به حاکمیت دولت و قوانین بین المللی و همچنین تقویت همکاری های بین المللی برای مقابله با فساد ، همکاری می‌کند و وام‌های چینی هیچ شرایط سیاسی ندارد».

«دورتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت درباره معاملات تجاری چین با لبنان ادعا کرده بود که جمهوری خلق به امضای قراردادهایی تجاری تمایل دارد که شفاف و روشن نیستند و این مسئله به نفع حزب کمونیست چین طراحی شده است.

سفارت چین ادامه داد:«در مناطق و کشورهایی که طرف آمریکایی بارها به آن برای بیان این مشکل استناد کرده است،  پروژه‌های همکاری با چین تنها درصد کمی از بدهی ما را متحمل می‌شوند و ما هرگز نشنیده‌ایم که هیچ کشور به دلیل همکاری با چین در دام قرار بگیرد. رهبران سریلانکا و جیبوتی، این کشورهای در حال توسعه، در بهترین موقعیت برای داوری درباره تأثیرات همکاری خود با چین هستند».

سفارت چین ضمن ابراز امیدواری به اینکه ایالات متحده بتواند همکاری چین با سایر کشورها را به شکلی صحیح و عینی مشاهده کند،  تأکید کرد که طرف آمریکایی حداقل در کمک دیگران به این کشورهای در حال توسعه کارشکنی نکند و  در روابطش با کشورهای در حال توسعه،‌ تنها به دنبال تأمین خواسته‌های سیاسی خود نباشد.

سفیر آمریکا در بیروت همچنین در مصاحبه جنجالی خود سخنانی تحریک‌آمیز علیه حزب الله بیان کرده بود که با خشم لبنانی‌ها و تجمع امروز آنها در برابر سفارت خارجه آمریکا همراه شد.

«محمد مازح» قاضی شهر صور در جنوب لبنان روز شنبه با صدور حکمی سفیر آمریکا را از هر گونه مصاحبه با رسانه‌هایی که در لبنان فعالیت می‌کنند، منع کرد و امروز هم سفیر آمریکا که به وزارت خارجه لبنان احضار شده بود با وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

انتهای پیام/.

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها