امروز دوشنبه 23 تير 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398

چین مقصد جدید صنایع دستی فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس؛ درحاشیه اجلاس وزرای تمدن‌های کهن که در کشور چین در حال برگزاری است، نمایشگاهی از تولیدات هنرمندان صنایع دستی فارس برپا شده است.

مصیب امیری گفت: این نمایشگاه با همکاری اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان فارس برگزار و آثاری شامل دست بافت‌های داری، منبت، زیورآلات سنتی، معرق، مس، قلم زنی، کاشی هفت رنگ و مصنوعات چوبی در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

وی افزود: در واقع این نمایشگاه تخصصی بهانه‌ای برای آشناسازی مردم چین با داشته‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس به ویژه شهر شیراز است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد: هم اکنون اکثرمحصولات صنایع دستی استان به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا صادر می شود و این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای مقصد جدید صنایع دستی استان به شمار می آید.

امیری از استقبال چشمگیر مخاطبان از این نمایشگاه خبر داد و اضافه کرد: امید است هر چه سریع‌تر چین به مقصد مناسبی  برای صادرات صنایع دستی استان تبدیل شود.

بنابر این گزارش در قالب این نمایشگاه هنرمندان اعزامی صنایع دستی استان فارس با مسئولان و هنرمندان حوزه صنایع دستی کشور چین جلسات متعددی برگزار کردند.

بنابراین گزارش؛ افتتاح این نمایشگاه با حضور دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و میراث فرهنگی برگزار شد.

انتهای پیام/ر

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها