امروز چهارشنبه 14 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: پنج شنبه 16 آبان 1398

کلنگ زنی احداث نخستین زورخانه استاندارد گیلان با حضور نوبخت

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مراسم کلنگ‌زنی احداث نخستین زورخانه استاندارد گیلان در سالن شش‌هزارنفره رشت با حضور «محمدباقر نوبخت» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور، «علیرضا تابش» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، «ارسلان زارع» استاندار گیلان، «کیوان محمدی» رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گیلان، «علی کارگرنیا» رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای گیلان و «مریم بخشی» مدیرکل ورزش و جوانان گیلان برگزار شد.

ورزش باستانی مقدس است

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی نخستین زورخانه استاندارد گیلان با اشاره به اینکه ورزش باستانی مقدس است، اظهار کرد: مفتخر هستیم در نخستین روز امامت منجی عالم بشریت، این زورخانه کلنگ زده شد، ورزش زورخانه‌ای مبتنی بر روح جوانمردی و پهلوانی است.

محمدباقر نوبخت با بیان اینکه گیلان دارای پهلوانان به نامی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی است، افزود: مرحوم رضازاده یکی از پهلوانان به نام استان است که همواره منشأ خیر بوده است.

وی با تأکید بر اینکه ایران خاستگاه ورزش باستانی است، خاطرنشان کرد: هرگاه به زورخانه ورود می‌کنم احساسی مشابه ورود به مسجد را دارم و این ورزش جایگاه رفیعی نزد ایرانیان دارد.

سالن زورخانه گیلان، پایگاهی برای جوانمردان است

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه سالن زورخانه گیلان، پایگاهی برای جوانمردان است، اظهار کرد: ورزش باستانی از دیرباز به ورزش پهلوانی شهره بوده و توجه به مسائل معنوی مهم‌ترین اصل این ورزش است.

مریم بخشی با تأکید بر ضرورت احیای ورزش باستانی تصریح کرد: سالن زورخانه گیلان در مساحتی ۱۲۰۰ مترمربعی با اعتباری بالغ‌بر ۶۰ میلیارد ریال در مدت زمان تقریبی ۱۸ ماه ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه الگوسازی برای جوانان از اولویت‌های اصلی اداره کل ورزش و جوانان گیلان است، گفت: ترویج روحیه پهلوانی و گذشت مهم‌ترین اصل در ورزش پهلوانی بوده و بعد جسمانی اولویت دوم این ورزش باستانی است.

انتهای پیام/۳۳۸۹/خ

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها