امروز یکشنبه 4 آبان 1399

ساختمان پزشکان

drtakhfif/bala khabar
زمان انتشار: سه شنبه 21 مرداد 1399

گلایه نتانیاهو از ممانعت آمریکا در اجرای طرح اشغال کرانه باختری

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علی‌رغم اینکه رسانه‌های صهیونیستی به نقل از منابع مطلعی ادعا کرده بودند احتمال اجرای طرح اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری در ماه جاری (آگوست) وجود دارد اما «بنیامین نتانیاهو» اعتراف کرد که آمریکا مانع وی در اجرای این طرح شده است.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست» نتانیاهو بامداد امروز (سه‌شنبه) در مصاحبه با «شبکه ۲۰» تلویزیون اسرائیل با انتقاد از واشنگتن به دلیل ممانعت از اجرای طرح اشغال کرانه باختری، معترض شد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به کارهای دیگر سرگرم است.

وی در این مصاحبه گفت: «از ابتدا هم مشخص بود که اجرای [طرح] الحاق فقط با موافقت ایالات متحده انجام شدنی است. در غیر این‌صورت، من مدتی قبل آن را اجرا کرده بودم. [همچنین] هر نخست‌وزیر دیگری هم بود آن را انجام داده بود».

بر این اساس، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که برای اولین بار علناً از مخالفت آمریکا با اجرای طرح اشغال گلایه می‌کرد، افزود: «ترامپ در حال حاضر به چیزهای دیگر مشغول است و این [طرح اشغال] در اولویت ذهنی او نیست».

به نوشته جروزالم‌پست، نتانیاهو ادامه داد: «امیدوارم در آینده نزدیک، بتوانیم به رسمیت شناختن طرح الحاق را در کنار دیگر مسائل دیپلماتیک مهم برای اسرائیل، پیش ببریم».

وی سپس با به نام خود زدن تمام اقداماتی که دولت ترامپ در حمایت از رژیم صهیونیستی انجام داده، مانند اعلام قدس اشغالی به پایتختی این رژیم و به رسمیت شناختن اشغال جولان سوریه، مدعی شد: «تمام این‌ها تصادفی که اتفاق نیافتاده است!»

کابینه تل‌آویو پیشتر وعده داده بود روز یکم جولای تاریخ اجرای طرح اشغال خواهد بود اما به نوشته هاآرتص دلیل عدم اجرای این طرح در آن روز، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای انحراف توجهات از پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طراحی شده بود.

یک مقام ارشد آمریکایی چند روز پیش به شبکه تلویزیونی «کان‌نیوز» گفت هنوز تصمیم جدیدی درباره طرح الحاق کرانه باختری گرفته نشده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م

منبع: فارس نیوز
برچسب ها :
aroostakhfif/zir khabar.mashhad
کفش فوق العاده آدیداس drtakhfif/shiraz drtakhfif/karaj drtakhfif/tehran
نیازمندی ها